Már biztos! Plusz pénzt kapnak a nyugdíjasok!

A közelmúltban nyilvánosságra hozott februári inflációs adatok a vártnál magasabb értékeket mutattak, ami szinte bizonyossá teszi, hogy a kormány módosítani fogja az éves inflációs előrejelzését. Ennek következtében nagy esély van arra, hogy novemberben a nyugdíjasok kiegészítő juttatásban részesülnek, ami akár 160 milliárd forintos kiadást is jelenthet a költségvetés számára.
ENNYIT JELENT EZ NYUGDÍJASONKÉNT:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Peugeot szerint a 48V-os integrált indítógenerátor (ISG) bevezetése alacsony fordulatszámon extra nyomatékot biztosít, akár 15%-kal csökkenti az üzemanyag-fogyasztást, és városi környezetben az autó menetidejének felét tisztán elektromos üzemmódban képes tölteni.
Az általunk tesztelt 136 lóerős „hibrid” modell gyári fogyasztási adata akár 65,0 mpg (4,3 l/100 km) is lehet – körülbelül 10 lóerővel többet kínálva, mint a tisztán benzines változat.
A csúcskategóriás mild-hibrid 208-at könnyű megszeretni vezetés közben. Az ISG alacsony fordulaton extra nyomatékot ad, a 136 lóerő és a kis tömeg pedig lendületes karaktert kölcsönöz neki, amit az is bizonyít, hogy 0-ról 100 km/h-ra 8,1 másodperc alatt gyorsul.
Ugyanakkor jobban is szigetelhették volna az ISG-t, amelynek zúgása érezhetően hangosabb, mint a legtöbb hasonló rendszeré, valamint a motort magasabb sebességnél.
Eközben az 1,2 literes, turbós háromhengeres motor kulturáltan működik: alapjáraton finoman duruzsol, tisztán húz, és autópályás tempónál szinte teljesen hangtalan – annak ellenére, hogy a 208 nem küzd különösen a szélzajjal.
A Peugeot 208 2021-ben és 2022-ben Európa legnagyobb eladott autója volt – ami nem kis teljesítmény, azt el kell ismerni.
Bár tavaly ötödik helyre csúszott, miután az első helyet a Tesla Model Y vette el tőle, és a Renault Clio konkurense a negyedik helyet is megelőzte, még mindig egyértelműen kedvelt modellről van szó – és a Peugeot valószínűleg arra számít, hogy a frissített változattal tovább építi ezt a sikert, amit tavaly év végén mutattak be.
Még a régi piacvezető, a Ford Fiesta eltűnésével, és a kisautók általában egyre nehezebb indoklásával a vezetőségek előtt, a 208-nak továbbra is meg kell küzdenie a helyéért. A Clio mellett a Corsa, a Polo és a Hyundai i20 is azt mutatja, hogy ez továbbra is egy versenyképes piac.
Ez a középkorú frissítés 48V mild-hibrid modelleket vezetett be, 99 lóerős és 134 lóerős változatokkal. A hagyományos turbó benzines, 99 lóerővel, és az elektromos e-208 is megtartotta a helyét.
Leave a Comment