Nem minden nyugdíjasnak fog járni az Áfavisszatérítés!

Az ÁFA-visszatérítési rendszer célja az , hogy csökkentse a fogyasztók terheit, különösen az alacsony jövedelmű nyugdíjasok esetében. A gyakorlatban azonban a szabályozás egyoldalúnak bizonyul. Nem minden nyugdíjasnak fogja tudn élni az Áfavisszatérítés lehetőségével!
NEKIK NEM JÁR AZ ÁFA VISSZATÉRÍTÉS:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

2019-ben teszteltünk egy 2,0 literes kombit, és 2023-ban egy 1,8 literes hatchbacket. Mivel mindkettő ugyanannak a koncepciónak a változata, a teljesítményük módja nagyon hasonló – a 2,0 literes verzióban csak egy kicsivel több erő található. De míg a 2,0 literes motor tényleg biztosít némi tisztességes teljesítményt, az 1,8 literes motor megnövelt teljesítménye elegendő lesz a legtöbb ember számára.
Amikor teszteltük, az 138 lóerős 1,8 literes hatchback 9,4 másodperc alatt érte el a 100 km/h-t, ami arra utal, hogy valamivel elmarad a hivatalos 9,1 másodperces 0-100 km/h gyorsulási idejétől. Nincs túl sok benne: csak nyomd meg a gázt, és máris megy. Az motor nem éppen biztató hangú, és teljes gáznál a CVT-hez jellemző magas fordulatszámú búgást hallani, de a zajszigetelés megfelelő, és alkalmi gyorsulásnál nem túl zavaró.
Ezen kívül, a mindennapi használatra szánt teljesítmény teljesen megfelelő. A hajtáslánc nagyon ügyesen van hangolva, hogy finoman vezessen, mivel elég kezdeti elektromos erőt ad a lassú sebességű gyorsításhoz, de utána tompítja a gázreakciót, hogy ne keltsen túl nagy zajt a motornál. Ez egy elég nyugodt, de nem sportos vezetési élményt biztosít.

Ha sportosabb teljesítményre vágysz, akkor csábíthat a 2,0 literes „Performance Hybrid”, 193 lóerővel és „manuális” váltó móddal. Hatchback változatban állítólag 7,4 másodperc alatt éri el a 100 km/h-t.
Általánosságban azonban a Toyota hibrid hajtáslánca a legjobb, amikor könnyedén vezetünk. A manuális mód meglehetősen haszontalan: nem alakítja át ezt az autót izgalmasabbá, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy milyen puha és lassú a váltások sebessége.
A CVT ellentétben áll a sportossággal, de a legfontosabb a legtöbb vezető számára a Toyota e-CVT hibátlan simasága. Mivel nincsenek váltások, nincsenek rángatózó váltások, az átvitel mindig azonnal reagál, ha több erőre van szükség, és mivel nincsenek sebességfokozatok vagy kuplungok, a manőverezés olyan könnyű, mint egy elektromos autóban. Az újabb generáció könnyen vezethető, és nagyon jó abban, hogy alacsonyan tartja a fordulatszámot a mindennapi közlekedés során.
A Toyota hibrid hajtáslánca néhány figyelemre méltó különlegességgel rendelkezik. Van egy „EV” gomb, de az autó tiszta elektromos képességei annyira korlátozottak, hogy sokkal jobb, ha hagyod, hogy a számítógépek döntsenek. Aztán ott van a regeneratív fékezés. Ellentétben más autókkal, a váltókar B-módja nemcsak a regenerációt növeli. Az is bekapcsolja a motort, hogy motorféket biztosítson. Ezt elsősorban lejtőkön való haladáshoz tervezték, nem pedig gazdaságos vezetéshez.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük