Palik László lett Magyarország második legszebb férfija, mutatjuk ki lett az első!

A verseny során olyan ismert neveket előzött meg Palik László, mint Kucsera Gábor, Puskás Peti és Járai Márk. Kíváncsiak lettünk volna Palik László véleményére a sikeréről, azonban egyelőre nem nyilatkozott.
DE KI LETT AZ ELSŐ? MUTATJUK!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A most modern electric (or partially electric) autók csak nagyon specifikus ütemtervet engednek a vezetőknek a teljesítményfelhasználás tekintetében. Ezzel szemben az Outlander az egyik olyan modell, amely pontosan ezért kap kiemelkedő értékeléseket ebben a szegmensben.
A kulcs az Outlander esetében a rugalmasság, nem pedig a teljesítményhez kapcsolódó statisztikák összessége. Azok elég jónak mondhatók: 0-60 mph (0-96 km/h) 10,0 másodperc alatt, és ha már nincs elég akkumulátoros energia, valamint nem áll rendelkezésre konnektor, akkor kizárólag benzinmotorral 38,0 mpg (kb. 7,4 l/100 km) fogyasztást érhetünk el (autópályán 32 mpg, azaz kb. 8,8 l/100 km).
A motorfékezéssel egyenértékű akkumulátor-regenerálás szintjét is állíthatjuk.
De a legfontosabb, hogy az Outlander a vezetőt helyezi irányításba, ami valóban döntő tényező. Miután feltöltöttük, az akkumulátorok 25,5 mérföldet bírnak (a tesztünk során), és a legtöbb napi ingázáshoz ez éppen elég lesz.

De mondjuk, hogy nem akarjuk az elektromos üzemmódot rögtön a töltés után használni, mert 100 mérföldre utazunk, és a végállomás egy ultra-alacsony kibocsátású zónában található? Ez nem gond. Bármikor megőrizhetjük az akkumulátor töltöttségét, és csak benzines generátorra válthatunk.
Vagy, ami különösen érdekes a tapasztalataink szerint, aktívan tölthetjük az akkumulátorokat a benzinmotorral, akár hosszú távú üzemmódban, sőt még parkolás közben is.
Ha a PHEV rendszer saját magától működik, elég lenyűgöző. A legtöbb vezetési környezetben nem fogjuk érezni a benzinmotor beavatkozását, ha az akkumulátorok kellően fel vannak töltve, még autópályán is.
És amikor a benzinmotor beindul, akkor szinte zökkenőmentesen, egy finom morajlással teszi ezt, mint a Toyota Prius, szemben a BMW i3 érezhető zümmögésével. Az gyorsulás és a válaszadás pedig, mint minden elektromos motornál, csodálatosan sima.
Bár szívesebben látnánk hosszabb elektromos-only hatótávolságot, figyelembe véve, hogy ez az autó olyan nagy és olcsó, amit kínál, az teljesen elfogadható.
Fékezéskor az elektromos energia regenerálása és a tárcsás fékezés közötti váltás jól van kezelve. A kormány mögötti váltókarok segítségével beállíthatjuk a gázpedál felengedésekor történő regenerálás mértékét, a teljes gördüléstől kezdve egészen az igazi motorfékezés érzéséig.
Ez egy új és intuitívabb regenerálási módszer, mint a gázpedál, amely mindig gyorsan lelassítja az autót, ha elengedjük.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük