KIDERÜLT: Sokkal többet fizetnek az átalánydíjasok!

Rejtett kölcsön az MVM-nek: így kerültek hátrányba az átalánydíjasok. Gyulavári Antal közgazdász szerint sok háztartási gázfogyasztó anélkül, hogy tudott volna róla, lényegében egy évre kamatmentes hitelt biztosított az MVM számára.
A G7.hu elemzése feltárja, hogy a szolgáltató 2022-23-as számlázási rendszerének módosítása jelentős hátrányt okozott azoknak, akik az egyenletes havi fizetést választották.
ÍGY JUTHAT VISSZA A PÉNZÉHEZ! Mutatjuk a részleteket:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az MG 3-mal való interakció ötven méter után elég ahhoz, hogy kiderüljön, hol vannak az autó legnagyobb gyenge pontjai.
A 105 lóerő és a 101 lb-ft nyomaték mindkettő sok egy olyan csomaghoz képest, amelynek ára 4000 fonttal kevesebb, mint egy 59 lóerős Ford Fiesta ötajtósé, de ezek a maximális teljesítmények olyan módon vannak elérve, hogy ez a költségvetésű szupermininek „költségvetéses” érzést ad. Határozottan 20. századi, valójában.
Az MG 16 szelepes motorja az első kerekeket hajtja egy ötfokozatú manuális váltón keresztül.

Az MG motorja vékonyan és lassan reagál az alacsony fordulatszámon, bár elég tisztán húz a közel alapjáratról. Ahogy a fordulatok emelkednek, egyenetlen lépésekkel kezdi megtalálni a ritmust. Mire a csúcsnyomatékot élvezni kezded, körülbelül 4500 rpm-nél, már elég sok rezgést és durvaságot érzel a motortól.
A zaj teljesen elviselhető – és sokkal halkabb, mint egy Sandero 1.2 ugyanebben a helyzetben –, de egy nagy európai márka modelljénél biztosan nem ment volna át a végső jóváhagyáson.
Kár, hogy ez a dühös zümmögés nem egy sportos crescendo részeként jelenik meg. A motor átlagosan húz 4000 rpm felett, de gyorsan kifullad 5500 rpm után. Olyan, mintha a 105 lóerő csak egy pillanatra jelenne meg.
4000 rpm alatt hiányoznak azok a fejlesztések, mint a változó szelepemelés, a kis nyomású turbófeltöltés és a közvetlen befecskendezés – ezek az újítások jóval azután kerültek a szuperminik motorházaiba, hogy az SAIC megszerezte az MG Rover eszközeit –, mert a 3 alacsony tartományú teljesítménye meglehetősen közönséges. Egy 79 lóerős, 1,2 literes Nissan Micra gyorsabban gyorsul 48-113 km/h között negyedik fokozatban.
Ezen felül a hajtáslánc tapintásra érezhetően fejletlen. A sebességváltás kicsit enyhe és imprecíz, a kuplung pedig kellemetlen holtútat tartalmaz a pedál legfelső részén. Elég ahhoz, hogy az ember az első néhány mérföld után elgondolkodjon, vajon mindig teljesen kioldotta-e a kuplungot, amikor leveszi a lábát a pedálról.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük