Érkezik a Húsvéti Támogatás Időseknek is!

A közelgő húsvéti ünnepek alkalmával a kormány ismét támogatási programot indít azok számára, akik nehéz anyagi körülmények között élnek. A cél, hogy a rászoruló háztartások könnyebben átvészeljék az ünnepi kiadásokat, és lehetőségük legyen méltó módon megünnepelni a húsvétot.
A támogatás kétféleképpen kerül eljuttatásra az érintettekhez:
Pénzbeli juttatásként – Az érintettek bankszámlára utalva vagy postai kézbesítéssel kapják meg a támogatást.
Ajándékcsomag formájában – Előre összeállított csomagok, amelyek alapvető élelmiszereket, tisztítószereket és háztartási cikkeket tartalmaznak.
Kik kaphatnak támogatást? Lapozz a részletekért!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A forradalmi külső alatt a Range Rover Evoque története inkább evolúciós volt. Mivel ugyanazon merseysi gyártósoron készült, mint a Freelander, a két autó architektúrája elválaszthatatlanul összefonódott.
Az Evoque mérnöki munkája valóban saját volt, de ha nem lettek volna a Freelanderrel közös elemek, amelyek az architektúra körülbelül 30%-át tették ki, nem lett volna Evoque sem.
A Range Rover 100 kg-mal volt könnyebb, mint a Freelander, részben azért, mert sokkal rövidebb volt (4355 mm-es hosszával rövidebb, mint egy Volkswagen Golf), és részben a több alumínium használata miatt, mind a karosszéria elemein, mind a felfüggesztésen, valamint a műanyagok alkalmazása a karosszériában.
Ez része volt a nagyobb hatékonyságra irányuló törekvéseknek, ahogyan a Range Rover Evoque elektromos szervokormánya is, amelyet a karosszéria helyett a hátsó alvázra szereltek, hogy javítsák a kormányzási érzést.
A Freelanderben és számos Ford, Peugeot és Citroën modellben használt 2.2-es dízelmotort két változata váltotta fel az Ingenium 2.0 literes dízelmotorból.
Ha beindítottad a korai 2.2-es dízelt, meglepődtél volna, hogy mennyire csendes volt alapjáraton. Az elsődleges finomhangolás szempontjából olyan volt számunkra, mint a Jaguar XF-ben alkalmazott motor.
Az 1815 kg-ot vontató Evoque 178 lóereje szerénynek tűnhetett. Tesztpályánkon ez az erő és a 317 lb-ft nyomaték 9,5 másodperc alatt gyorsította 100 km/h-ra, és 30-70 mph között is 9,5 másodperc alatt gyorsult. A hivatalos végsebesség 200 km/h volt. Ezek nem rossz számok egyáltalán.
Az Evoque tartalmazta a Land Rover Terrain Response rendszerét, amely nemcsak azt befolyásolta, hogy a hardver és a stabilitási szoftver hogyan reagál különböző útfelületekre, hanem azt is, hogy mennyi gázpedál mozdulat szükséges a haladáshoz.

Ha a „nincs program kiválasztva” vagy a Dynamic módok egyikében hagytad, mindkettő az úton való vezetésre volt optimalizálva, a válasz tiszta és sima volt. Volt egy kis csúszás a megindulásnál, a lépés tiszta volt, és a hatfokozatú automata váltó finoman működött.
A sima haladás könnyen elérhető volt, a váltó általában intelligensen kapcsolt. A legjobb üzemanyag-hatékonyságot a Drive programban érte el, így néha kissé zavarodott volt, ha egy kicsit nagyobb teljesítményt kértél, mint amit várt.
Ha szeretted volna te magad eldönteni, voltak váltófülek a kormánykeréken – valami, amit meglepően gyakran használtunk, mint ahogy azt vártuk volna.
A 148 lóerős eD4 változat kétkerékhajtású modellként volt elérhető.
Részben annak köszönhetően, hogy 75 kg-ot spóroltak a négykerékhajtás eltávolításával, a kétkerékhajtású Evoque mindössze 109 g/km szén-dioxidot bocsátott ki, és akár 67,3 mpg üzemanyag-hatékonyságot is elérhetett.
A másik elérhető motor a 237 lóerős, 2.0 literes turbós benzinmotor volt, amely csak négykerékhajtással és automata váltóval volt elérhető. Ez drámaian megváltoztatta az Evoque karakterét, a feszes, agilis kezelhetőséget valódi terepjáró képességgel ötvözve.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük