Gyászba borult a Vígszínház

Pár napja szomorú hírt közölt a Vígszínház! A gyászhírt bejelentő bejegyzés alá folyamatosan érkeznek a kommentek, a színházba járó közönségtől, mind annak dolgozóitól MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Mivel az SUV-k nagyrészt felváltották a kombikat, mint a praktikus családi autók, a mai kombiknak stílusra fókuszáltnak kell lenniük, hogy relevánsak maradjanak. Ezt a stratégiát alkalmazta a Peugeot az 508-asnál, és a Citroën ezt továbbviszi a C5 X-szel, látható elkötelezettséggel.

Azt mondjuk, hogy ez egy kombi; de maga a Citroën nem akarja így beskatulyázni az autóját. Azt mondják, hogy a C5 X „ötvözi az SUV modernitását és státuszát, a szedán eleganciáját és vonzerejét, valamint a kombi sokoldalúságát és praktikusságát”.

A dicsérő PR-leírásoktól eltekintve, a C5 X egyértelműen kombi, de egy olyan verzió, amelynek hátsó ablaka lejtős, ami nem igazán különbözik egy 100 Avant-tól, mindehhez pedig a megnövelt hasmagasság és a műanyag borítások társulnak, amit tipikusan a Volvo Cross Country típusú kombikon láthatunk.

A C5 X valójában egy lépéssel tovább megy, mint a legtöbb autó, és egy festetlen fekete műanyag hátsó lökhárítót kapott. Ezek egykor rendkívül divatjamúltak voltak, amikor még elterjedtek voltak, de a Citroën esetében igazán hasznosak, ha nehéz tárgyakat pakolunk, és egy bizonyos nyugalmat adnak.

Mechanikailag minden ismerős Stellantis csoportos alkatrész. A C5 X ugyanarra az ‘EMP2 V3’ platformra épül, mint a Stellantis csoport többi nagy autója, köztük különösen a Peugeot-istállóhoz tartozó testvérmodell, a 408.

Ennek eredményeként az erőátviteli rendszerek mind olyan egységek, amelyeket már láthattunk korábban. Miután a Citroën a modell bevezetésekor egy kicsit több belső égésű motoros (ICE) opciót kínált, mint elektromos hajtású verziókat, mostanra racionalizálta a C5 X motorjait, és három opcióra szűkítette: egy belépő szintű, 1,2 literes, 129 lóerős benzinmotor, egy 134 lóerős hagyományos hibrid és egy csúcsmodell, a 222 lóerős PHEV. Az autó, amit teszteltünk, amikor a C5 X új volt – a 178 lóerős négyhengeres benzinmotor – mostanra már lekerült a kínálatból.

Mint minden C5 X esetében, az Aisin nyolcfokozatú automata váltó a kizárólagos váltóopció.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük