Most jött a drámai hír!

Egy kis előszónak: Leo őszintén Gabo szemébe mondta, hogy szerinte Gabonak nincs ott a helye, mert egy Farm VIP-t nem lehet megnyerni munka nélkül. Gabo viszont azzal érvelt, hogy bár elismeri Leo munkamorálját és eredményeit, a „szívet semmiből nem lehet kihagyni.” MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Corolla a Toyota legtöbb modelljének alapjául szolgáló TNGA platformra épül, amely már bizonyította, hogy hatékony és kellemesen vezethető autókat lehet rá építeni. A Corolla mindenesetre minden fontos hozzávalóval rendelkezik. Elődjéhez képest 10 mm-rel alacsonyabbra került a tömegközéppontja, és a karosszéria 60%-kal merevebb lett. Hátsó futóműve többlengőkaros, ami a kompakt ötajtósok között ritkaságnak számít.

A dizájn dinamikus és letisztult anélkül, hogy megosztó lenne. A hátulja kissé úgy domborodik, mint a régi Renault Mégane-é, de mivel az autó 40 mm-rel hosszabb, 30 mm-rel szélesebb, viszont 25 mm-rel alacsonyabb, mint az előző generáció – ráadásul rövidebb túlnyúlásokkal –, az arányai teljesen rendben vannak. Méretben a szegmens közepén helyezkedik el: valamivel hosszabb, mint egy Volkswagen Golf, de jelentősen rövidebb, mint a legújabb Honda Civic.

Amikor a Toyota 2023-ban ráncfelvarrást végzett a Corollán, új keréktárcsa-dizájnok és áttervezett fényszórók érkeztek. A magasabb felszereltségi szinteken ezek adaptív LED-es lámpák lettek, J-alakú nappali menetfénnyel. A legfontosabb változások azonban a fedélzeti rendszerben és a hajtásláncban történtek – ezekre mindjárt kitérünk.

A 12. generáció induláskor háromféle karosszériával volt elérhető: ötajtós hatchback, Touring Sports kombi (60 mm-rel hosszabb tengelytávval), valamint szedán. Utóbbi viszont nem fogyott jól a piacon, így a 2023-as frissítés után kikerült a kínálatból.

A Corolla kétféle full-hibrid hajtáslánccal érhető el: 1,8 vagy 2,0 literes benzines motorral. Mindkettő ugyanarra az elvre épül, amely már ismerős lehet a Toyota hibridjeiből. Egy szívó négyhengeres benzinmotor dolgozik együtt két elektromotorral egy bolygóműves áttételen keresztül.

A nagyobbik elektromotor közvetlenül a gyűrűs fogaskereket hajtja, ezáltal a kerekeket is – tehát ez biztosítja az elsődleges hajtást. A kisebbik elektromotor pedig a napkereket hajtja, így egyrészt működik indítómotorként és generátorként is, másrészt – a fordulatszámának változtatásával – a teljes rendszer úgy viselkedik, mint egy fokozatmentes (CVT) váltó.

Ez az okos megoldás lehetővé teszi, hogy a rendszer simán és rángatás nélkül változtassa az áttételt, miközben az autó váltás nélkül gyorsulhat.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük