Így vetett véget életének Bódi Guszti!

Megszólalt a nyilvánosság előtt Bódi Guszti, a magyar zenei élet ikonikus alakja. A legendás zenész, a Fekete Szemek frontembere, megrendítő őszinteséggel beszélt életének legsötétebb fejezetéről:
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A dízelmotorok lassan kiszorulnak a legtöbb autószegmensből, bár néhány területen – például a Range Rover Velarnál – még mindig tartják magukat. A Velar belépőszintű, 201 lóerős, négyhengeres dízele (D200) azonban nem okoz csalódást. Bár nem villámgyors, a motor jó reakciókat nyújt, és hétköznapi használat során magabiztosan mozgatja az autót. Könnyed gázadással is képes kellő lendületet venni.
A JLR korábbi 2.0 literes dízelei némi késlekedéssel indultak, és az automata váltó is hajlamos volt vontatott működésre. Azonban ezek a problémák a legújabb, enyhe hibrid rendszerrel felszerelt verzióban már a múlté. Most a hajtáslánc finom, erőteljes és jól reagál, ha gyorsításra van szükség.
Ez nem az a motor, amit érdemes pörgetni – 3500 fordulat fölött már zajos, és nem is hálás. Viszont a nyomatékváltó gyorsan lezár, és az enyhe hibrid rendszer alacsony fordulatszámon is segít, így ritkán kerül sor ilyen fordulatszámokra.
A mechanikai szigetelés általánosságban jó, de nem tökéletes. Ha erősen dolgoztatjuk a D200-as motort – amire egy kéttonnás, 201 lóerős autóban időnként szükség van –, kissé zajos és lihegős lesz, de ez nem válik zavaróvá. Mérsékelt tempónál viszont egy szokatlanul takarékos, akár 5 liter/100 km-es (50 mpg) fogyasztás is elérhető, ami nem épp jellemző a Range Rover márkára.
Ha valaki erősebb teljesítményre vágyik, több lehetősége is van. A benzines változatok, a hathengeres D300 dízel, vagy a konnektoros hibrid P400e (ami gyári adatok szerint akár 5,1 másodperc alatt gyorsul 0–100 km/h-ra) mind jobb gyorsulást kínálnak.
Leave a Comment