Húsvét után érkezik a kiegészítő támogatás a nyugdíjasoknak!

Az utóbbi hetekben több médium is arról számolt be, hogy a kormány 2025-re újabb anyagi segítségnyújtást tervez a nyugdíjasok számára. A tervek szerint ez a plusztámogatás a havi nyugdíjak mellé kerülne folyósításra, tehát nem egyszeri juttatásként, hanem kiegészítő formában érkezne. A döntés célja, hogy segítse az időskorúakat a megélhetési költségek emelkedéséből fakadó nehézségek kezelésében.
EKKORA ÖSSZEGRŐL VAN SZÓ ÉS EKKOR ÉRKEZIK A TÁMOGATÁS:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Renault Austral hibrid hajtásláncának egyedi működése miatt meglehetősen szokatlan élmény gyorsulástesztet végezni ezzel az autóval. Mivel sem tengelykapcsoló, sem nyomatékváltó nem található benne, az indulást minden esetben kizárólag az elektromotor végzi, miközben a belső égésű motor alapjáraton, üresben dolgozik. A 67 lóerős elektromotor nem kis feladat elé néz, amikor a közel 1,7 tonnás SUV-ot kell megmozdítania, így az indulás enyhén lomha.
Körülbelül 20 km/órás sebességnél a benzinmotor már elég fordulatszámon pörög ahhoz, hogy be tudjon csatlakozni a hajtásba, ettől kezdve segít a gyorsításban egészen 70 km/óráig – ekkor azonban szükség van egy sebességváltásra. A váltó szinkronizálatlan, így a váltáshoz az indítómotor-generátornak pontosan be kell állítania a motor fordulatszámát, ami nagyjából fél másodpercet vesz igénybe. Ezalatt ismét csak az elektromotor dolgozik, az autó gyorsulása pedig észrevehetően megtorpan.

Ezután újra lendületesen gyorsul az Austral egészen körülbelül 120 km/óráig, amikor újabb váltás következik, ezúttal akár másfél másodperces visszaeséssel a gyorsítási tempóban. 174 km/óránál felvált utolsó fokozatba – az egyik sebességfokozatot maximális terhelés alatt átugorja – és az autó ekkor kissé lelassul, mivel az elektromotor nem tudja tartani ezt a tempót önmagában. Ezután még egy rövid ideig gyorsul, majd eléri a 179 km/órás végsebességet, ahol beavatkozik a leszabályozás.
Mindez elég furcsán hangzik, de a jó hír, hogy a mindennapi használat során ebből szinte semmit nem érzékelni. Normál közlekedés közben az elektromotor elég erőt biztosít ahhoz, hogy kisimítsa a váltások közötti teljesítménybeli hézagokat, így a rendszer működése gördülékeny és szinte észrevétlen marad. A motor csendes és kifinomult, csak erőteljes gyorsításkor hallatszik enyhe háromhengeres morgás. Egyetlen kivétel, amikor hidegindításkor gyorsan kell töltést biztosítania az akkumulátor számára – ilyenkor kissé zajosabb, de ez csak pár másodpercig tart.
A viszonylag nagyméretű, 1,7 kWh kapacitású akkumulátornak köszönhetően az Austral tisztán elektromos üzemben is képes értékelhető távolságot megtenni, így a városi közlekedés kifejezetten kellemes vele. Összességében ez a hajtáslánc kifinomultabb benyomást kelt, mint amit a Kia, Toyota, Nissan vagy Honda hasonló modelljei nyújtanak.
Ugyanakkor kissé csalódást keltő, hogy az Austral fél másodperccel lassabbnak bizonyult a gyári 0–100 km/órás ígéretnél, és a Kia Sportage is jobban teljesített ezen a téren.
Az autó vezetője egyébként nem befolyásolhatja a sebességváltást, így meglepő lehet, hogy a kormány mögött váltófülek találhatók. Ezek valójában nem a fokozatokat szabályozzák, hanem a regeneratív fékezés erősségét. A rendszer nem tud annyi lassító erőt biztosítani, mint egy tisztán elektromos jármű, és nincs egypedálos vezetési mód sem, de a visszatermelés mértéke így is érezhető és hasznos. A fékpedál kissé lágy és érzékeny, de gyorsan megszokható és finoman adagolható.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük