Döbbenet: Kirúgták Ördög Nórát! Mutatjuk az okát!

A Dancing with the Stars háza táján valami megváltozott. A háttérben hónapok óta forrnak az indulatok, és egyre több jel utal arra, hogy a következő évad már nem a megszokott felállással tér vissza. Az egyik legismertebb zsűritag körül már tavaly is megindult a találgatás, hogy mennyire biztos a helye.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET ÉS AZT IS, HOGY KI VÁLTJA NÓRÁT!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Renault E-Tech hibrid rendszerének egyedi működése miatt az Austral az egyik legkülönösebb autó, ha állórajtos gyorsulásról van szó. Mivel nincs benne kuplung vagy nyomatékátalakító, ami csúsztatni tudna, az autó mindig tisztán elektromosan indul el, miközben a belső égésű motor alapjáraton, üresben forog. Az elektromotor azonban mindössze 67 lóerőt biztosít, így a 1696 kg-os SUV eleinte kissé lomha.
Kb. 20 km/órás tempónál a benzinmotor már elég gyorsan forog ahhoz, hogy alapjáraton be tudjon kapcsolódni, innentől kezdve pedig képes segíteni a hajtásban. Ez 70 km/óráig tart, amikor is a váltónak fokozatot kell váltania. Mivel ez egy szinkronizálatlan váltó, az integrált indítómotornak pontosan be kell állítania a motor fordulatszámát a kapcsoláshoz – ez kb. fél másodpercig tart, ami alatt ismét csak az elektromotor dolgozik, így az autó gyorsulása érezhetően lelassul.
Ezt követően ismét dinamikusan gyorsul az autó egészen kb. 120 km/óráig, ahol ismét váltani kell – ekkor 1,5 másodpercre ismét csökken a gyorsulás üteme. A legmagasabb fokozat 174 km/óránál kapcsol be (egy fokozatot kihagy a maximális gyorsítás során), de ekkor az autó kissé lelassul, mivel az elektromotor már nem tudja fenntartani a tempót önállóan. Ezután még egyszer nekilódul, majd eléri a végsebességet 179 km/óránál.

Mindez kissé furcsán hangzik, de a jó hír az, hogy normál vezetés közben ebből szinte semmit nem érzékelünk. Amíg nem padlózzuk, az elektromotor elegendő teljesítményt biztosít a váltások közti „űr” kitöltésére, így azok gyakorlatilag észrevehetetlenné válnak. A benzinmotor is meglepően kifinomult, és csak erőteljes gyorsításnál hallható némi háromhengeres morgás. Egyetlen kivétel, amikor hidegen kell beindulnia az akkumulátor sürgős töltéséhez – ilyenkor néhány másodpercig kissé darabosan szól, de ez hamar elmúlik.
A 1,7 kWh-s akkumulátor viszonylag nagy méretű egy teljes hibridhez képest, így az Austral valóban képes érdemi távolságokat megtenni tisztán elektromos módban – ez különösen városi közlekedésben előnyös. Összességében a hajtáslánc kifinomultabb, mint a Kia, Toyota, Nissan vagy Honda riválisainak megoldásai. Ennek ellenére csalódást kelt, hogy az Austral fél másodperccel elmaradt a gyári 0–100 km/órás ígérettől, és lassabbnak bizonyult a Kia Sportage-nél.
A vezető egyáltalán nem tud beleszólni a váltásba, így meglepő lehet, hogy a kormány mögött váltófülek találhatók. Ezek valójában nem a fokozatokat, hanem a fékenergia-visszanyerés szintjét szabályozzák – ezt teszi lehetővé a nagy akkumulátor és az erőteljes elektromotor. Nem nyújtanak olyan mértékű lassítást, mint egy tisztán elektromos autóban, és valódi egypedálos vezetés sem lehetséges, de így is hasznosak. A fékpedál kissé lágy és túlérzékeny, de könnyű hozzászokni.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük