Özvegyeknek Változott a nyugdíjszabály!

Hazánkban az özvegyi nyugdíj azoknak járhat, akik elveszítették házastársukat vagy élettársukat, ám a jogosultsághoz szigorú feltételeknek kell megfelelni. Az utóbbi időben sokminden megváltozott az Özvegyi nyugdíjakkal kapcsolatban. Összeszedtük a legfontosabb változtatásokat.
LAPOZZ A RÉSZLETEKÉRT!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Ahogy azt más plug-in hibrid Volvók kapcsán már korábban is megjegyeztük, a gyártó az utóbbi években jelentős előrelépést tett a négyhengeres benzinmotor hangszigetelésében, amely ezekben az autókban a hajtás részét képezi. Ennek egyik oka, hogy a korábban használt, turbófeltöltővel és kompresszorral egyaránt felszerelt motorokat egyszerűbb, csak turbós egységek váltották fel – még a nagyobb teljesítményű T8-as hibridekben is. Ennek köszönhetően a felújított Volvo V60 T6 esetében is csendes és kulturált a benzinmotor működése – már amikor egyáltalán be van kapcsolva, hiszen sokszor teljesen leállított állapotban marad.
A V60 T6 Recharge alacsony sebességnél szinte kizárólag elektromosan közlekedik. Itt jól érzékelhető, mekkora előrelépést jelent az új elektromos hajtómotor a teljesítmény és a vezethetőség terén. A V60 T6 most már bőséges elektromos teljesítményt kínál álló helyzetből gyorsítva, egészen 40 mérföld/órás (kb. 65 km/h) sebesség fölé, miközben a gázreakció is tiszta és lineáris – köszönhetően annak, hogy az elektromotor közvetlenül a hátsó tengelyt hajtja, így nincs hagyományos sebességváltó, ami belassítaná az átvitelt.
A V60 alacsony tempónál villanymotorral élénken reagál, benzinmotorral pedig továbbra is kifinomultan működik; a valós körülmények között is teljesíthető 80 kilométeres elektromos hatótáv csak tovább fokozza a nyugodt közlekedés élményét.
A legnagyobb teljesítményt nyújtó üzemmódban, álló helyzetből gyorsítva az autó 4,9 másodperc alatt éri el a 60 mérföld/órát (96 km/h), és 11,8 másodperc alatt a 100 mérföld/órát (161 km/h). Mindkét eredmény gyorsabb, mint amit a Mercedes C300e vagy az Audi A6 50 TFSIe produkált korábbi tesztjeinken (noha az időjárás is kedvezőbb volt), sőt, gyorsabb még a Volvo saját hivatalos adataiban szereplő értékeknél is.
Ami igazán megkülönbözteti a V60-at a vetélytársaitól, az az elektromos üzemben nyújtott gyorsulás: 30-ról 70 mérföld/órára (kb. 48–113 km/h) 10,8 másodperc alatt gyorsul, míg a Mercedesnek ehhez 12,4, az Audinak pedig 12,3 másodpercre van szüksége. Ezek a plug-in hibrid szedánok általában nem tűnnek túl élénknek kizárólag elektromosan működve, de a Volvo extra lendülete éppen elég lehet ahhoz, hogy azoknál a vásárlóknál fölénybe kerüljön, akik a legjobb elektromos teljesítményt keresik.
Hibrid módban néha előfordul, hogy az elektromos és a belső égésű motor összeakad, miközben az egyik átadja a szerepet a másiknak. Kiegyensúlyozottabb, mérsékelt igénybevétel mellett ezek a váltások azonban ritkán észrevehetők.
Ha viszont a vezető dinamikusabb stílusban szeretne autózni, a V60 nem igazán nyújt ehhez kielégítő élményt – hacsak nem a nyers gyorsaság az egyetlen cél. A váltó nem tart meg egy magasabb fokozatot tartósan, és nincs lehetőség kézi kapcsolásra sem, ami korlátozza az irányítás élményét. Országúti, változó tempójú vezetés közben a váltó gyakran lekapcsolja a fő hajtóművet a gördülési hatékonyság érdekében, majd kanyar közepén vagy gyorsításkor kissé ügyetlenül kapcsol vissza – ez ugyan segítheti a takarékosságot, de nem fogja elnyerni azok tetszését, akik teljes kontrollt szeretnének az autó felett.
Leave a Comment