Változik a visszaváltható palackok értéke!

Magyarországon július óta működik a palackok visszaváltási rendszere, amelyet a MOHU koordinál. Az ilyen csomagolások egységes jelölést kaptak: egy 50 forintos kör jelzi a betétdíjat, Azonban most kedvező változást hozott a lakosság javára! MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az elmúlt öt évben tesztelt hasonló kisautók többsége alig több mint 1600 kilométerrel a fedélzetén került a mérőpadra, és mind – a Chevrolet Sparktól a Toyota Aygón át a Hyundai i10-en, Kia Picantón, Ford Ka-n, Vauxhall Adamen keresztül egészen a Up-ig – kevesebb mint 15 másodperc alatt elérte a 60 mérföld/órás (96 km/h) sebességet. A Twingónak ez 17,6 másodpercbe telt.
Ez a hátrány az úton is azonnal érezhető. Ritkán van olyan helyzet, amikor ne kellene legalább 90%-os gázt nyomni, csak hogy ne tartsuk fel a mögöttünk haladókat.
Előzés lakott területen kívül lehetséges, de sok hely kell hozzá – és ideális esetben egy lejtő is segít. Autópályán az autó tempomatja gyakran nem képes tartani a 112 km/h-s sebességet hosszabb emelkedőkön, ötödik fokozatban. Ezek a problémák a városi közlekedőket talán kevésbé zavarják, de egy nyomatékosabb motor karakter sokkal határozottabbá tenné az autót a városi forgalomban, és kevésbé kiszolgáltatottá más helyzetekben.
Akár városban, akár azon kívül használjuk, a motor viselkedése alacsony fordulatszámon – morgás és ütögetés, mielőtt kisimulna – nem utal különösebben gondos mérnöki munkára.
A turbós változat azonban némileg kárpótol a szívómotor hiányosságaiért. A Renault szerint ez a verzió 10,8 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100 km/h-ra, a megnövelt nyomaték pedig jóval élénkebb menetteljesítményt eredményez – különösen sebességváltás nélküli gyorsításoknál.
A turbós Twingo ráadásul csendes is. A kuplungja azonban kevésbé fokozatos működésű, mint más kisautóké, ami városban megnehezítheti a vezetést. A Twingo GT szintén halk, de már 9,6 másodperc alatt gyorsul 100-ra, és akár 182 km/h-s végsebességre is képes.
És ami sokatmondó: akár 240 kilométert is megtehettél anélkül, hogy észrevetted volna, melyik tengely hajtott. Pontosan ezt akarta elérni a Renault. Megnyugodhatsz az autó kezelhetőségét illetően de igazán bevonni vagy szórakoztatni nem fog.
A lehetőség, hogy a kis tömegű első rész és a jelentős mechanikai áttétel révén valóban érzékletes kormányrendszert alakítsanak ki, nagyrészt elszalasztották. A Twingo kormánya csaknem négy teljes fordulatot tesz meg egyik végállástól a másikig; ráadásul az első tengelyen szériafelszereltségként csupán öt hüvelyk széles keskeny felnik vannak. Bár időnként kapsz egy-egy röpke visszajelzést a tapadási pont felől, ez nem elég ahhoz, hogy igazán érdemes legyen számolni vele.
Szóval reagálékony; lelkesen pörög. Az motor, mondhatnánk, kicsit csendesebb, talán elkerülhetetlenül, mivel turbós, de még mindig van benne lapos tengely, és rengeteg munkát fektettek abba, hogy egyenlő hosszúságú kipufogó kollektorokat készítsenek. Ennek köszönhetően még mindig nyers, tiszta és éles hangja van, ahogy egy lapos tengelyes V8-nak kellene, és nem úgy, mint egy Subaru, amennyire én a Ferrari által bemutatott!
Leave a Comment