Lecsukták Kaszás Gézát!

Sokk és döbbenet a budapesti Oktogonnál! A Receptklub egykori sztárja, a 68 éves Kaszás Géza nemcsak hogy közlekedési balhéba keveredett két külföldivel, de végül a rendőrök kényszerítették félreállásra – a művészt a hatóság emberei gyakorlatilag kirángatták az autójából, miközben ő kétségbeesetten kiabált: „Színházba kell mennem!”
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Discovery Sportban csak két motorváltozat található – mindkettő ugyanazzal a 2,0 literes turbófeltöltős négyhengeres dízelmotorral, kétféle teljesítménnyel: 148 lóerővel és 177 lóerővel.
Azonban tesztautónk egy Ford által származtatott 2,2 literes dízelmotort használt, és a Sport legszembetűnőbb kapcsolata a múlttal egyértelműen ez a motor, amely jelenleg mindent árnyékol, amit az autó csinál, a múltbeli kormos zajával és füstszagával. Az, hogy a modell indulásakor nem kapta meg az új négyhengeres Ingenium dízelmotort, egyértelműen a papíron szereplő Achilles-sarka volt, és nagyobb vagy kisebb mértékben ez kivetül az úton is.
Bár az 2,2 literes közvetlen befecskendezésű motor nem a kifinomultság vagy a hatékonyság paragonja, későbbi fejlesztése legalább biztosította, hogy olyan meglehetősen erőteljes lökést adjon, amit egy modern turbófeltöltős dízeltől elvárhatunk.
A motoron keresztül a 310 lb-ft nyomaték bőséges mennyiség, és úgy is érezzük. Egy olyan autó számára, amelyik a két tonnás súlyhatár alatt van, egy 9 másodperc alatti 0-60 mph idő már elég tisztességes.

Sőt, a csomag puhább része nem annyira a 20. századi motorban, hanem inkább a 21. századi sebességváltóban érzékelhető, amelyhez ez a motor hozzácsatlakozott.
Elkerülhetetlenül a kilencsebességes automata váltó hajlama, hogy a motort a termelékeny középtartományban pörgesse, azt jelenti, hogy sok sebességváltással kell élnünk – különösen az autópályán, ahol a végtelen 47,5 mph/1000 rpm végáttétel nem bízható meg még mérsékelt gyorsulással sem.
Azonban a gyors elindulásoknál tapasztalt szakaszos vonakodás inkább zavaró. Nem teljesen világos, hogy ez a váltó második fokozatra való alapértelmezett kapcsolódásának következménye-e – megtartva az ultra-alacsony első fokozatot elsősorban terepjáró feladatokhoz – vagy pedig az a kezdeti vonakodás, amit más ZF-felszerelt Land Rovereknél már tapasztaltunk, de az a fél másodperces driveline zavartság idegesítő, amikor próbálunk egy rést találni a forgalomban.
Mindezek ellenére a kilencsebességes váltó egyébként gyors működése (inkább blokkolja a váltást, mint hogy sorozatosan váltogatna) és a váltás iránti hajlama teszi az automata Sportot jelentősen gyorsabbá, mint a hatsebességes manuális változat, és a tűz fenntartása olyan hozzáállás, ami tökéletesen illik az autóhoz.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük