Ma érkezett a felfoghatatlan Tabáni Istvánról!

Hihetetlen, de igaz: Tabáni István, a 2009-es Csillag születik győztese mára anyagi csőd szélére sodródott. Bár továbbra is főállású énekes, évek óta nem kap meghívást tévéműsorokba, és a fellépései is megcsappantak. Két kisgyermeket nevel, miközben napról napra próbálja megteremteni a családja megélhetését. Saját bevallása szerint nem érti, miért tűnt el a képernyőről, de a valóság egyre keményebb vele.
ÉS EZ MÉG CSAK A TRAGÉDIA EGYIK RÉSZE:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Terepen aligha van olyan akadály, amit a Land Cruiser ne tudna leküzdeni. Ha bekapcsoljuk az alacsony áttételű négykerékhajtást, és az üzemmódválasztót sár (Mud) állásba kapcsoljuk, aktiválható a Crawl Control rendszer is. Ez lényegében egy terepes tempomat, amely egy előre beállított, 1 km/h-s lépésekben szabályozható sebességet próbál tartani, maximum 6 km/h-ig – a meghajtásmód forgókapcsolójának elfordításával állítható.
Ilyen konfigurációban a Land Cruiser magától húzza fel magát a meredek emelkedőkön, gázol át mély vizeken és mászik le csúszós lejtőkön – a vezetőnek csak kormányoznia kell. A keményvonalas terepjárósok talán jobban élvezik a régi Defender karos váltóinak rángatását, de a legtöbb felhasználónak ez a rendszer elképesztően kényelmes. Tengelytörő akadályokon, mély vízben és meredek, csúszós lejtőkön haladva a Land Cruiser kissé könnyedebbnek tűnik, mint az Ineos Grenadier, és gond nélkül hozza a világklasszis Land Rover Defender képességeit.

A kormány mögötti váltófülek kissé optimistának tűnhetnek, de legalább nem zavaróak – jegyzi meg a tesztelő.
Hogy a Land Cruiser jó-e közúton, az nézőpont kérdése. A döngő, nagy lökettérfogatú négyhengeres dízellel és az alvázas felépítéssel nem tudja felvenni a versenyt a Defenderrel vagy a Discoveryvel – pláne nem az útra optimalizált BMW X5-tel.
Ugyanakkor a Land Roverek nem vontatnak többet (mindegyik 3500 kg-os kapacitással bír), és terepen ugyanolyan jók, így a Toyota legendás megbízhatósága lehet a döntő érv a Land Cruiser mellett.
A Land Cruiser kellemesen közúti használatra hangolt és sokat fejlődött az elődjeihez képest. Az automata váltó kicsit „puhább”, mint egyes modern megoldások, de ez nem feltétlenül hátrány – simán és kellően gyorsan működik. Az erőforrás halkabb ugyan, de továbbra is inkább egy munkagép motorjának hat – gyorsításnál érezni némi rezgést, és sokkal jobban érzékelhető, hogy magas fordulaton jár, mint egy sorhatos Defender esetében.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük