Dráma: összeomlott a szervezete Keleti Andreának!

Napra pontosan egy hete szállították kórházba, és bár állapota lassan javul, még mindig távol van a teljes felépüléstől. „Nagyon lassú a javulás, de már látni egy pislákoló fényt az alagút végén” – árulta el. A legmegrázóbb pillanat a múlt hétvégén érte: szerettei annyira megijedtek az állapotától, hogy azonnal mentőt hívtak. A fizikailag és mentálisan is erős Keleti Andrea most először érezte úgy, hogy a teste feladta a küzdelmet. „Sportos vagyok, erős, és soha nem hátrálok meg – de most legyőztek.”
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A jelenlegi, második generációs Volvo V60 volt az egyik utolsó a Volvo nagyobb, hagyományos modelljei közül, amely átállt a vállalat jelenlegi, nagyméretű autókhoz fejlesztett SPA platformjára. Ez a V60-generáció 2018 nyarán jelent meg (2018–2022 között gyártva), röviddel azután, hogy európai piacra lépett az Amerikában gyártott S60 szedán testvérmodellje. Míg a technikailag rokon Volvo XC90 hamarosan teljes modellváltást kap, a V60 néhány évig még a jelenlegi formájában marad a kínálatban – a 2023-as modellfrissített változat hamarosan megérkezik a szalonokba (tesztautónk a 2022-es modellévű verzió volt).
A kevesebb mint 4,8 méter hosszú, középméretű kombi közvetlen riválisa a Mercedes-Benz C-osztály kombi változatának, az Audi A4 Avantnak és a Jaguar XF Sportbrake-nek. Alváza különféle nagy szilárdságú acélokból készült, és a motorháztető alatt keresztben beépített, négyhengeres benzinmotorok találhatók – ez a konfiguráció, amely a modern Volvókra jellemző, ideális első ütközési struktúrát eredményez. A dízelmotorokat 2021-ben teljesen kivonták a kínálatból. Az autó első- és összkerékhajtással is elérhető, minden esetben automata sebességváltóval. A felfüggesztés minden keréknél független: elöl kettős keresztlengőkaros rugós felfüggesztés, hátul pedig a Volvo saját fejlesztésű, kompozit poliuretán laprugóval ellátott multilink hátsó tengelye található. Ellentétben a nagyobb V90-nel és az XC60-nal, a V60 nem rendelhető sem légrugózással, sem adaptív lengéscsillapítókkal.
A V60 praktikus megoldásai lenyűgözőek, de kár, hogy a hátsó ülések 40/60 arányú osztása a bal kormányos piacokat szolgálja ki. Egy 40/20/40 arányú megosztás sokkal jobb lenne.
A plug-in hibrid V60 esetében jelentős fejlesztés, hogy a hajtó akkumulátor kapacitása számottevően megnőtt, ahogy a hátsó tengelyre szerelt elektromotor teljesítménye is. Az akkumulátor – amely a kardánalagút mentén helyezkedik el – most három réteg pouch cellát tartalmaz a korábbi kettő helyett, és összesen 18,8 kWh kapacitással rendelkezik, ebből 14,9 kWh használható. Míg a korábbi V60 T6 Recharge WLTP szerinti elektromos hatótávja 50–60 km volt, az új változat már akár 75–87 km-t is elérhet, a felszereltségtől függően – ez valóban jelentős javulás.
Ahogy korábban is, az új V60 T6 Recharge hajtásláncának alapja egy 249 lóerős, 1969 cm³-es turbós benzinmotor az első tengelyen, amely a kerekeket egy nyolcfokozatú automata váltón keresztül hajtja. A hátsó tengelynél azonban a régi 86 lóerős szinkron elektromotor helyére egy új, 143 lóerős elektromos motor került, amely közvetlenül hajtja a hátsó kerekeket. Így az összteljesítmény 345 lóerő, míg az össznyomatékot a gyártó nem részletezi. Egyes más Volvo modellek elérhetők erősebb T8 Recharge változatban is, amely ugyanazt az akkumulátort és elektromotort használja, de egy erősebb belső égésű motorral – a V60 (és a V90) azonban csak a kisebb teljesítményű T6 változatban kapható.
Tesztelt autónk tömege 2036 kg volt, ami 50 kg-on belül volt a Volvo által megadott saját tömeghez képest. Bár ez nehéznek számít, egy ilyen méretű és típusú plug-in hibrid esetében ez nagyjából elvárható érték.
Leave a Comment