Ebbe a szörnyűségbe halt bele Schmuck Andor

54 éves korában meghalt Schmuck Andor – erősítette meg több hírforrás is. A politikus és médiaszereplő Újpesten kezdte önkormányzati képviselőként, később a szociáldemokrata mozgalom egyik arca lett. Alapítója volt a Tisztelet Társaságának, amely idősek tízezreit fogta össze. Emellett tévéműsorokban, realitykben és kampányokban is rendszeresen feltűnt.
Ebbe a szörnyűségbe halt bele Schmuck Andor:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A puha futómű talán a legjobb kényelmet ígéri, és részben igaz is ez, de a Citroen C4 túl puhára van hangolva ahhoz, hogy igazán jól működjön. A futómű annyira tompít, hogy nagyobb bukkanókon vagy autópályai dilatációs hézagokon nehezen reagál elég gyorsan.
A C4 2015-ös faceliftje nem hozott valós műszaki frissítést a futóművet illetően, így az alattomos technológia még a 2010-ben bemutatott második generációból származik – és ez az úton is érezhető.
Kanyarodáskor jelentős dőlést tapasztalni, a nagyobb bukkanók pedig kiforgatják a kocsitestet a nyomvonalból. Még autópályán is, amikor már egyenletesebb a tempó, a lengéscsillapítás nem képes olyan jól kordában tartani a kerekek és a karosszéria mozgását, mint a versenytársaknál, ami rontja a kényelmet. A jármű finom járását ráadásul jelentős ajtó-tükör körüli szélzaj is rontja.
Egyenetlen útfelületeken nagy sebességnél a kormány visszarúgásai meglehetősen hevesek, így ha nem fogod erősen a kormányt, akkor az ugráló kerekek miatt az kézben is ugrálni fog.

A C4 benzines kínálata kétféle 1.2 literes PureTech háromhengeres motorból áll, ezek simán, csendesen és hatékonyan működnek. Teljesítményük nem túl nagy, de ez valószínűleg előny a brit utakon, ahol a futómű nem bírja a nagyobb igénybevételt.
Az induló modell a 109 lóerős PureTech 110, amely ötfokozatú manuális váltóval 10,9 másodperc alatt gyorsul 0-62 mph-re, és 114 mph a végsebessége.
A 129 lóerős PureTech 130 Stop & Start már hatfokozatú manuális vagy hatfokozatú szekvenciális automata váltóval is rendelhető, teljesítményben viszont nincs nagy különbség: a manuális 10,8 másodperc alatt ér 62 mph-re, 124 mph végsebességgel, az automata 10,9 másodperces gyorsulással és 122 mph végsebességgel. Az automata váltót azonban érdemes elkerülni, mert rángatós váltásokat produkál.
A dízelválaszték két 1.6 literes négyhengeres BlueHDi egységből áll. A 98 lóerős BlueHDi 100 ötfokozatú váltóval 11,5 másodperc alatt gyorsul 0-62 mph-re, végsebessége 111 mph.
A 118 lóerős BlueHDi 120 S&S hatfokozatú manuális vagy szekvenciális automatával rendelhető – a manuális 10,6 másodperces gyorsulást és 122 mph-s végsebességet produkál, az automata 11,1 másodperc alatt éri el a 62 mph-t.
Még a költséghatékonyabb versenytársak között is elmarad a Citroen C4. Egy öreges érzést kelt, és a 2015-ös frissítés sem volt elegendő, hogy újra versenyképes legyen. Emellett kevésbé praktikus, mint sok riválisa, túl drága, és nagyobb értékvesztéssel kell számolni.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük