Kapu Tibor drámája!

Az eltávolodási manőver során a Dragont először ellökték az űrállomástól, majd a fúvókáit használva távolodni kezdett. Ekkor még egyszerre haladt az ISS-szel. MUTATJUK DRÁMAI RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A fékpedál érzete, reakciója kicsit darabos, nem természetes, ami szokatlan lehet egy elektromos autóban. Ugyanakkor azoknak, akik szeretik, ha egy autó gördülékenyen, könnyedén siklik, amikor elveszik a gázt – tehát szinte szabadon gurul – azok valószínűleg elégedettek lesznek azzal, amit a 600e nyújt. Azt azonban mi mindig jobban értékelnénk, ha a vezető több lehetőség közül választhatna – például külön szabályozhatná a regeneratív fékezés mértékét.

Ami pedig a Fiat 600 hibrid változatait illeti, ezek valószínűleg továbbra is praktikusabb, hétköznapibb és ár-érték arányban kedvezőbb alternatívát jelentenek sokak számára. Ezekben az autókban a Stellantis jól ismert, 1,2 literes, 48 voltos lágy hibrid rendszerét találjuk, amelyet korábban már láthattunk például a Citroën C4-ben vagy a Peugeot 3008-ban. A motor teljesítménye két változatban elérhető: 99 vagy 134 lóerővel.

Őszintén szólva, ez a hibrid hajtáslánc a Stellantis nagyobb autóiban (például az említett Peugeot-ban vagy Citroënben) egy fokkal kifinomultabbnak, csendesebbnek és összeszedettebbnek tűnt, mint itt, a Fiat 600-ban. Az automata váltó viselkedése itt kevésbé sima, mint máshol – kicsit darabosabb, kevésbé egyenletes a fokozatok közötti váltás. Emellett, amikor a benzinmotor beindul, az kissé hangos, zörgősebb hangot ad, és az indítás-leállítás sem annyira finom, mint amit korábban megszokhattunk. Ennek valószínűleg az az oka, hogy ezt a hibrid rendszert egy kisebb, könnyebb karosszériába „gyömöszölték bele”, és nem lett igazán a helyére szabva, nem finomították ki eléggé a részleteket.

A 136 lóerős hibrid változat már elég erőt kínál a 600-as számára, ha a benzinmotor aktívan működik – viszont a gyengébb, 100 lóerős verzió már érezhetően „levegő után kapkod”, amikor jobban megnyomjuk a gázpedált. Mindkét változatra igaz, hogy csak korlátozott ideig képesek tisztán elektromos üzemben haladni – vagyis a benzinmotort nem lehet sokáig kikapcsolva tartani. És az üzemanyag-fogyasztás terén sem lehet csodát várni: csak a legkitartóbb és legóvatosabb vezetők tudják 5 liter alá szorítani az átlagfogyasztást 100 kilométeren.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük