Létfontosságú szerve állt le Farkasházy Tivadarnak!

Már-már íródott a nekrológ. A sorok fejben formálódtak: „a humor fegyver volt a kezében – igaz, néha csak fakard.” Farkasházy Tivadar, a Heti Hetes örök zrikálója, lóversenyek és sakkpartik kommentátora, súlyos tüdőgyulladással került az intenzívre. Egy létfontosságú szerve leállt. A légzés, a beszéd, a gondolat – mind veszélyben volt.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Egy 2,2 tonnás elektromos crossover esetében nehéz „győztes Rally Sport” hangulatról beszélni, de a Škoda soha nem ragaszkodott görcsösen a sportos vRS jelvény komolyságához – és ez, ha valami, inkább az előnyére vált.
A vRS rövidítést már a legkülönfélébb modellekre rátették, a dízel kisautóktól kezdve a plug-in hibrid kombikig. Mégis mindig tudtuk, mit jelent: ésszerű mértékű teljesítménynövelést, jól adagolt vezetési élményt, enyhén sportos belső kialakítást és magas felszereltségi szintet.
Ezek az összetevők szinte bármelyik modellhez illenek a kínálatban, anélkül hogy túlságosan nagy elvárásokat keltenének a rajongókban. Elég csak megnézni, hogy a Volkswagen eddig miért nem merte ráaggatni a GTI-emblémát semelyik elektromos autójára vagy crossoverére – nehogy PR-katasztrófává váljon a dolog. De egy Enyaq vRS? Persze, miért is ne?

A Škoda 2022-ben mutatta be az Enyaq vRS-t – addigi legerősebb és legdrágább modelljét – 295 lóerővel és 458 Nm nyomatékkal, hozzá pedig egy Lamborghini-szerű, savzöld „hős” színt kínált. Most, három évvel később itt az új verzió: 335 lóerővel és 545 Nm-rel, ráadásul körülbelül 1500 fonttal olcsóbban, mint az előző. Ez nemcsak hogy ellentmond az inflációnak, hanem még jobb felszereltséget és nagyobb akkumulátort is kínál. A megadott hatótáv immár 344 mérföld (korábban 296 mérföld volt), a gyorstöltés pedig 135 kW-ról 185 kW-ra nőtt. Ez aztán az árral szemben úszás. Az 51 660 fontos árával a vRS épp a hagyományos Enyaq Sportline fölött helyezkedik el.
A teljesítménynövekedés mellett alapfelszereltségként járnak a rendkívül jól állítható DCC lengéscsillapítók, az első elektromos masszázsülések, valamint természetesen a karakteres, mégis visszafogott vRS dizájnelemek. A vetélytársak közé tartoznak a sportosabb Ford Mustang Mach-E, Volkswagen ID.4, Kia EV6 és Tesla Model Y verziók – ezek közül néhányat a Škoda árban is alulmúl.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük