Figyelem! Másodfokú riasztást adtak ki!

Heves zivatarokra adott ki másodfokú figyelmeztetést a HungaroMet az ország jelentős részére. A dél-délnyugat felől érkező viharokat akár 110 kilométer per órás széllökések jön figyelmeztettek a meteorológusok. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az Omoda 9 esetében számos vezetési élményt befolyásoló beállítást módosíthatunk, például a kormányzás súlyozását és a gázpedál reakcióját is igényeink szerint szabályozhatjuk. Emellett az elektromágneses felfüggesztés működése is testre szabható, sőt, még a fékek visszajelzése is állítható attól függően, hogy egy sportosabb, harapósabb reakciót szeretnénk, vagy inkább egy lágyabb, könnyebben adagolható fékérzetet. Utóbbira egyébként érdemesebb váltani, mivel gyári beállításként a fékek meglehetősen hirtelen és túl érzékenyen reagálnak, ami a hétköznapi vezetés során zavaró lehet.

Ami viszont kevésbé felhasználóbarát, az az, ahogyan ezeket a beállításokat elérhetjük az autó érintőképernyős menürendszerében. Az adaptív funkciók különböző almenükbe vannak elrejtve – ha például a hajtáslánc karakterisztikáján is változtatni akarunk, akkor már három különböző menüponton kell átkattintanunk. Ez a rendszer elég körülményessé teszi az egyes elemek külön-külön finomhangolását. Egyszerűbb megoldást jelent a műszerfalon található menetmódváltó kapcsoló, amellyel előre beállított profilok között válthatunk – igaz, ezzel némileg lemondunk a részletes személyre szabhatóságról, viszont jóval gyorsabb és praktikusabb a használata.

Pozitívum viszont, hogy a vezetéstámogató rendszerekhez – például a sávban tartó asszisztenshez vagy a sebességhatár-figyelmeztetéshez – könnyen hozzáférhetünk. Ezeket egyetlen ujjmozdulattal, a képernyő lefelé húzásával kapcsolhatjuk be vagy ki, így nem kell hosszasan keresgélni a menükben, ha például ideiglenesen ki szeretnénk kapcsolni valamelyik figyelmeztetést.

A kormányzás még sportosabb menetmódban is inkább könnyed és laza, mintsem feszes vagy éles – inkább a kényelmes manőverezhetőségre van hangolva, nem pedig sportos teljesítményre. Ezzel szemben a felfüggesztés viselkedése már nem ilyen kifinomult. Sport módban túl merevvé válik, és az úthibákon keményen, szinte bántóan üt vissza. Hétköznapi üzemmódban ugyan valamivel nyugodtabban viselkedik, és inkább ringató, lágy érzetet kelt kisebb útegyenetlenségeken, de nagyobb bukkanók vagy kátyúk esetén még ekkor is hajlamos kemény ütésekkel reagálni. Összességében tehát nem tartozik a legkiegyensúlyozottabb vagy legkényelmesebb futóművek közé. Ezen az alapáron járó 20 colos alufelnik sem segítenek a helyzeten – ezek inkább rontanak a komforton, mintsem javítanák azt.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük