A tévé előtt lett rosszul. Újabb sztrókot kapott Schobert Norbi

Két és három évvel ezelőtt ilyenkor szinte minden összeomlott Schorbert Norbi körül. A fitnszguru üzletei sorra zártak be, és az első közismert sztrók mellett még egyszer át kellett élnie. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A hátsó ülések kényelméről vagy a csomagtartó méretéről egyelőre nem tudunk biztosat mondani, mert ezt még nem volt alkalmunk alaposan kipróbálni. Később természetesen visszatérünk majd ezekre a gyakorlati szempontokra is, hiszen a mindennapi használhatóság szempontjából ezek is fontosak.
A hajtáslánccal kapcsolatos pontos technikai adatok és végleges számok még nem kerültek nyilvánosságra, de az, amit eddig tapasztaltunk, nagyon biztató. Az egész rendszer működése meglepően kifinomult és jól hangolt.
A vezetési élmény sima és finom, ahogyan azt el is várnánk egy olyan autótól, amelyet villanymotor hajt. De ami igazán meglepő: a motor hangja és a fordulatszám-változások hatása is rendkívül élethűnek, szinte valódinak érződik. Bár tudjuk, hogy sok minden digitális vagy mesterségesen előállított, mégis olyan, mintha egy valódi belső égésű motor és hagyományos váltó működne alattunk.
Ez talán nem is annyira meglepő, ha belegondolunk abba, hogy a Hyundai Ioniq 5 N például még úgy is képes elhitetni a vezetőjével, hogy egy igazi motor és váltó dolgozik benne, hogy valójában nincs benne se hagyományos motor, se sebességváltó. Ehhez képest ez az autó tényleg rendelkezik egy belső égésű motorral – tehát nem csak a hang, hanem a technika is részben valós.
A motor hangja kellemes, sima – nem agresszívan sportos, inkább visszafogottan elegáns. Ez egy Atkinson-ciklusú motor, amely elsősorban a középső fordulatszám-tartományban teljesít jól, és nem pörög 6000-es fordulat fölé. Ezért nem is arra készült, hogy üvöltve száguldjunk vele, hanem inkább hatékony és kulturált működést kínál, ami a mindennapokban sokkal praktikusabb. A váltásokról nehéz beszélni, mert igazából nem történnek meg – legalábbis mechanikusan nem. Nincsenek hagyományos értelemben vett felkapcsolások, tehát az “upshift” sima, mivel fizikailag nem is létezik. Ugyanez igaz a visszakapcsolásokra, vagyis az úgynevezett “downshift”-ekre is. A váltó ugyanis nem tartalmaz hagyományos fokozatokat, így nem kell aggódni a rángatások vagy váltási szünetek miatt – minden teljesen folyamatos.
Leave a Comment