Baj van az ételízesítővel!

Egy elismert táplálkozási tanácsadó dühös hangvételű bejegyzésben osztotta meg aggodalmait a népszerű ételízesítőkkel kapcsolatban. Posztja villámgyorsan elterjedt a közösségi médiában, hiszen a magyar konyhák többségében még mindig mindennapos vendég ez az adalékanyagoktól hemzsegő termék. A szakértő szerint ezek az ipari készítmények nem hogy nem tesznek jót, de egyenesen aláássák az egészséges táplálkozást. A megszokás és a gyors ízélmény hajszolása miatt rengetegen használják, anélkül, hogy tisztában lennének vele: nem fűszerről van szó, hanem egy mesterséges vegyianyag-keverékről.
MUTATJUK PONTOSAN MELYIKKEL VAN GOND:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az SVR olyan V8-as kipufogóhangot adott, amely legvadabb pillanataiban képes volt kitakarítani az autópálya külső sávját körülbelül 400 yardos távolságra, de a kocsi szélesebb körű átalakításának részeként az SV legalább enyhén visszafogottabb.
A félelmetes, kompresszoros bőgés helyett itt egy kissé magasabb hangú V8-as morajlást kapunk – kevésbé haragos és hegyes karakterrel, inkább homogénebb és dallamosabb, bár (valószínűleg szigorúbb emissziós szabványok miatt) inkább szintetikus hangzású.
Itt nincs kézifék kapcsoló: az elektronikus kézifék automatikusan aktiválódik, amikor a sebességváltót parkoló állásba helyezed. Ez azok számára, akik szeretnek a ‘D’ állásban hagyni a kocsit és kéziféket húzni a piros lámpáknál, furcsának tűnhet.
Matt Saunders, tesztvezető szerkesztő
A motor teljesítményének stílusában és szélességében bőven van mit kínálni. Viszonylag könnyedén pörög, egészen 7000 rpm fölé, amikor szükség van rá, és az SV-t igazán brutálisan indítja el álló helyzetből és az alacsonyabb fokozatokon.
A launch control indítások nem igazán sima, luxus élmények. Miközben a karosszéria ellenáll a nagyobb lejtésnek, minden egyes automatikus sebességváltás igazán végighasít a hajtásláncon, és a fejed hátradobja. Ez ritka jelenség egy teljesítményautóban, amely nyomatékváltóval rendelkezik, de itt a hajtásláncban lévő feszültség és súrlódás érzékelhető. Természetesen bőséges tapadás és előrehaladás is van. Ez az autó valószínűleg nem hagyja, hogy még többet kívánj tőle, de 0-60 mph időt 3,9 másodperc alatt ért el egy olyan kategóriában, ahol a Porsche-k és Lamborghini-k az elmúlt években bőven 3,5 másodperc alá estek – és ahol most már gyorsabb elektromos autók is léteznek.
A Range Rover Sport SVR, hogy elmondhassuk, 4,4 másodperc alatt érte el ugyanazt. A gyorsulásban is hasonló a helyzet. Míg az Urus, amelyet 2019-ben teszteltünk, 30-70 mph között 2,8 másodpercet futott, addig az SV 3,2 másodperc alatt tette meg ugyanazt.
Az alkalmazkodóképesség erősebb jellemzője ennek az autó motorterjedelmének, mint a puszta sebesség. Az SV módban a motor hosszabb ideig tartja a fokozatokat, és meghagyja a meghajtást a túlhúzásnál, ahogy közelítesz a kanyarokhoz, így egy érezhető sportos célú érzést ad.
Finomabb pillanataiban képes lenyűgözően sima és szelíd mozgásra is. És a JLR terepjárós módjaiban a hajtáslánc irányítása és reakciója egy kicsit tompábbá válik, éppen úgy, ahogy azt szeretnénk a momentum szoros kezeléséhez.
Leave a Comment