Baj van: Kilyukadt a csernobili szarkofág! EZT KELL TENNI!

Brutális dróntámadás érte a csernobili katasztrófa helyszínén épült acélkoporsót. A több milliárdos beruházással készült óriásburkolat, amelynek évszázados védelmet kellett volna garantálnia, most kilyukadt – a radioaktív pokol ajtaja résnyire megnyílt. A hvg.hu értesülése szerint a sérülés akkora, hogy a létesítmény elveszítette szigetelő funkcióját, és a javítása nemzetközi összefogás nélkül elképzelhetetlen.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az Evoque három- és ötajtós kivitelben volt elérhető. Kezdetben kétféle motorral kínálták: 2,0 literes benzinessel vagy 2,2 literes dízellel, az előbbi csak automata váltóval. A dízelváltozatok között hatfokozatú kézi váltós, 150 lóerős, elsőkerék-hajtású (eD4) és négykerék-hajtású (TD4) modellek voltak; emellett létezett egy 190 lóerős SD4 négykerék-hajtással, kézi vagy automata váltóval. Kezdetben az automata hatfokozatú volt, de 2013 őszétől egy hatékonyabb, kilencfokozatú váltóra cserélték. Ezzel egy időben jelent meg egy sor új vezetősegítő technológia is.
2015 nyarán érkezett a faceliftelt Evoque, mely már az Ingenium motorcsaládba tartozó, hatékonyabb erőforrásokat, extra technológiai és biztonsági funkciókat, valamint enyhén módosított dizájnt kapott. 2017-ben jött a kabrió változat. A finomhangolásnak köszönhetően, ha az Evoque kilencfokozatú automata váltóval van felszerelve, kevés luxus kompakt haszonjármű vetekedhet vele a használtpiacon.
A modellváltozatok különböző felszereltségi szintekkel érhetők el, az ötajtós a legszélesebb választékot kínálja a legalsó SE szinttől az exkluzív Autobiography-ig. A Coupé csak SE Tech szinttől indul, míg a kabrió változat korlátozottabb, csak SE Dynamic, HSE Dynamic és HSE Dynamic Lux szinteken érhető el. A legtöbb Evoque négykerék-hajtású, de ha hajlandó vagy kompromisszumot kötni a sokoldalúság rovására jobb fogyasztásért, elérhető alacsonyabb felszereltségű, 148 lóerős eD4 dízelmotoros változat is, kézi váltóval és kétkerék-hajtással. Ezeket a verziókat a kék színű Evoque felirat teszi megkülönböztethetővé a hátulján.
Az Evoque tehetséges riválisai közé tartozik az Audi Q5, amely hatékony motorokat és sok felszerelést kínál, de kevésbé karakteres kívül és belül, mint a kisebb Range Rover. Ugyanez igaz a BMW X2-re és X3-ra is, melyek szintén csak ötajtós változatban érhetők el és jó vezetési élményt nyújtanak. Bár sok régebbi modell kedvező áron beszerezhető, érdemes a 2015-ös facelift után megjelent Ingenium motoros Evoque-ra törekedni, amely a legjobb egyensúlyt kínálja gazdaságosság, teljesítmény és hivatalos kibocsátás tekintetében. Fontos megjegyezni, hogy ezek az adatok főként a mára elavult NEDC ciklus szerint mért értékek, amelyekkel érdemes fenntartásokkal kezelni.
A facelift utáni Evoque kínálatának leggyengébb motorja az elsőkerék-hajtású eD4, melynek 2,0 literes dízelmotorja 148 lóerős. Ez a modell ötajtós változatban körülbelül 65,7 mpg-t fogyaszt, és 113 g/km CO2-kibocsátással rendelkezik – ez SUV-ként kimondottan jó érték.
Ha nem vagy komoly terepjáró, érdemes elkerülni a négykerék-hajtású, 178 lóerős 2,0 literes dízelt, mert a kombinált cikluson csak valamivel több, mint 55 mpg-t ér el, és 134 g/km CO2-t bocsát ki. A valós fogyasztás valószínűleg jelentősen rosszabb, bár a kilencfokozatú váltó választása javít ezen valamelyest.
A szomjas 237 lóerős SI4 turbós benzines 36,2 mpg-t fogyaszt, és 199 g/km CO2-t bocsát ki, így a legtöbb esetben inkább kerülendő – valószínűleg ennél is rosszabb a valós fogyasztása.
Az Evoque kabrió nem olcsó az üzemeltetés szempontjából; dízelként 149 g/km, benzinesként pedig szédítő 201 g/km CO2-kibocsátása van. A viszonylag kicsi tanksapka miatt, még ha az üzemanyagköltség nem is jelent gondot, a gyakori tankolás miatt előbb-utóbb megunod majd a benzinkút látogatását.
Leave a Comment