Bizonyított! Súlyosan káros a húsleves, ha így főzöd!

A húsleves régóta a magyar konyha büszkesége, sokak számára a gyógyír és a családi összetartozás szimbóluma. De ma már nem mindegy, miből készül. Friss kutatások figyelmeztetnek: a gondosan, szeretettel főzött leves is káros lehet Az étel, amit a nagymama gyógyszerként adott, mára akár lassú méreggé is válhat – ha nem figyelünk.
MUTATJUK MIRE KELL FIGYELNI!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

2015-ben a Citroën újraindította a „DS” márkát, ezúttal azonban önálló prémium márkaként, amelynek keretében eltávolították a Citroën emblémákat a DS 3 kisautóról, a DS 5 nagy méretű ferdehátúr modellről, valamint erről, a DS 4 családi ferdehátúr típusról is. Ami korábban egy furcsa keveréke volt a kupénak és a SUV-nak, az most két különálló karosszériaváltozatként éledt újjá. A hagyományos DS 4 közelebb van a talajhoz, míg a robusztusabb vonalat a megemelt hasmagasságú, terepesebb stílusú DS 4 Crossback képviseli.
Néhány külső dizájnelem is hozzájárult ahhoz, hogy a DS 4 eltávolodjon az alapjául szolgáló Citroën C4-től: új LED-es fényszórókat és elegánsabb hűtőrácsot kapott. A Crossback ezen felül tetősíneket, magasabb futóművet és karosszériavédő műanyag borításokat is hozzáad, hogy hangsúlyosabb legyen a crossover SUV jelleg.

A karosszéria alatt néhány műszaki fejlesztés is történt, például először vált elérhetővé a DS 4 kínálatában egy 208 lóerős, 1,6 literes, négyhengeres turbós benzinmotor. Ez a motor olyan ismerős erőforrások mellé csatlakozik, mint az 1,2-es PureTech turbós benzinmotor, valamint az 1,6 és 2,0 literes dízelek.
A modell vonzerejét tovább növeli az igényes, elegáns belső tér és az erős benzin- és dízelmotor kínálat. Két felszereltségi szinten kapható: Elegance és Prestige. Minden változatban alapfelszereltség a LED-es nappali menetfény, az alufelnik, a légkondicionáló, a multifunkciós kormánykerék és a tempomat. A belépőszintű DS 4 1.2 PureTech 130, a legkisebb kerekekkel szerelve, 4,3 l/100 km (azaz 55,4 mpg) fogyasztást ér el és 119 g/km CO2-kibocsátással rendelkezik. Ez egy elfogadható érték, bár például az Audi A3 1.2 TFSI valamivel jobban teljesít 4,1 l/100 km-es (57,6 mpg) fogyasztással és 114 g/km-es kibocsátással.
A nagyobb teljesítményű 1.6 THP benzinmotor valamelyest magasabb fogyasztással jár, de nem annyival, mint elsőre gondolnánk. Az automata váltós THP 165 változat kombinált fogyasztása gyárilag 5,6 l/100 km (50,4 mpg), míg a kézi váltós, 210 lóerős verzió 5,9 l/100 km-t (47,9 mpg) tud. A CO2-kibocsátás ezeknél rendre 130 g/km és 138 g/km. Ugyanakkor előre sejthető, hogy – mint sok hasonló autónál – a valós használatban nehéz lesz ezeket az értékeket megközelíteni.
A dízelek hasonlóan takarékosak. Az 1.6 BlueHDi 120 fogyasztása 3,8 l/100 km (74,3 mpg), ami megegyezik az Audi A3 1.6 TDI értékével, viszont az Audi egy grammal kevesebb CO2-t bocsát ki kilométerenként, így még belefér az adómentes 100 g/km alatti kategóriába, szemben a francia modellel.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük