Brasch Bence és Rami együtt!

Feszült várakozással indult a vasárnap este Lékai-Kiss Ramóna számára, aki duettpartnere, Brasch Bence érkezésére várt a TV2 st/dió/ában. A páros között már régóta izzik a levegő! MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Főként a hibrid hajtáslánc szélesebb teljesítmény- és nyomatéktartományának köszönhető. A 1,6 literes, turbós négyhengeres benzinmotor önmagában 178 lóerőt és 300 Nm nyomatékot ad le – ugyanaz az egység, amit a Puretech 180 verzióban is használnak – ehhez társul egy 107 lóerős, 320 Nm-es villanymotor.
A váltó manuális vezérlése ugyan nem alapkövetelmény egy ilyen típusú autónál, de ha már van kapcsolófül a kormány mögött, az ember elvárná, hogy működjön is. A DS 4 viszont kis terhelésnél magától felvált, míg erősebb gázadásnál visszavált – így a fülek gyakorlatilag feleslegesek.
Az 1.6-os PureTech benzinmotor és az elektromos hajtáslánc együttműködése a DS 4 esetében meggyőző: száraz útfelületen 7,4 másodperc alatt gyorsult 0-ról 60 mph-ra (96 km/h-ra). A benzinmotor önmagában is kellően erős, így nagyobb sebességnél is jól húz, 130 mph-t (209 km/h-t) például 30,8 másodperc alatt ért el.
Mérték az autó gyorsulását tisztán elektromos módban is, bár akkor már nedves volt az aszfalt. Még így is 12,8 másodperces 0–60 mph időt produkált, és 85 mph (137 km/h) végsebességet ért el, ami használhatóvá teszi a tisztán elektromos haladást.
Ez a hajtáslánc más autókban is bizonyított már, és a DS 4-ben sincs másként: teljes terhelés alatt is kulturáltan, csendesen működik a rendszer. Az elektromos és benzinmotor közti váltás szinte észrevehetetlen, és a központi kijelzőn egyszerűen állítható, hogy EV, hibrid vagy töltésmegtartó (illetve -visszatöltő) mód legyen aktív, sőt azt is beállíthatjuk, mennyi töltöttséget szeretnénk a végére meghagyni.
A nyolcfokozatú Aisin gyártmányú nyomatékváltós automata váltó gyors és finom működésű – feltéve, hogy hagyjuk önállóan dolgozni. A DS váltófüleket is kínál, de ezek használatát erősen megkérdőjelezi, hogy a rendszer gyakrabban figyelmen kívül hagyja a vezető parancsait, mint hogy végrehajtaná azokat.
Leave a Comment