Drága művésztől kell búcsúznunk?!

Tegnap este a kö/ös/égi mé/iát ellepte a hír hogy Tóth Gabi megha/t! Az embereknek ugyan megosztó véleménye van Tóth Gabiról, de mindenki szinte kivétel nélkül részvétet nyilvánított! Azonban váratlan dolog történt! MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Stellantis legújabb elektromos hajtáslánc-alkatrészei nem biztosítják ezt az autót olyan gyorsulással, amire egyesek talán számítanak a pénzért, vagy amit máshol találhatsz, de mindezt egy olyan autóban kínálják, amely rendkívül kifinomult és könnyen vezethető, még elektromos autó mércével is. Nincs hiányérzet a csendes, fokozatos, kellemes módon, ahogy az e-308 gyorsul és viszi tovább a sebességet, de 62 mph-ra való felgyorsulásához körülbelül 9,0 másodperc szükséges (az SW változat esetén ez hosszabb), míg ezen a kategórián belül a 7 és 8 másodperc közötti idő a normális.

Akárcsak az ë-C4 esetében, itt is emlékezni kell arra, hogy a teljes 154 lóerőt csak a Sport vezetési mód aktiválásával kapjuk meg; és bár tiszteletreméltó autópálya-gyorsulásra van lehetőség, valamint bőven van teljesítmény az A- és B-utakon is, a pulzus nem gyorsul fel annyira.

Nincsenek olyan vezető által választható regeneratív fékrendszer beállítások sem, mint amilyeneket néhány rivális elektromos autó kínál. Kíváncsi vagyok, vajon nagyobb hiányosságot jelent-e ez, mint amit a Peugeot észlel, mert bár ez az autó a néhány riválishoz képest egy kicsit kevesebb akkumulátorkapacitással rendelkezik, mégis hatékony.

Tesztutakon, némi lelkes vezetési stílussal és sok emelkedővel a hatchback 4,4 mérföld/kWh átlagot ért el, míg az SW 3,8 mérföld/kWh-t produkált. Ez a valóságos hatótávot 224 mérföldre (a nagyobb akkumulátorral rendelkező Mégane-nál nem volt hosszabb a hatótáv a tesztünk alapján) tette a hatchback számára, és alig 200 mérföldre az SW modellnél. Azzal a képességgel, hogy időnként teljesen kikapcsoljuk a regenerációt, majd csak akkor kapcsoljuk vissza, amikor valóban szükséges, az e-308 még ennél is jobban teljesíthet.

A stílushoz hasonlóan, és talán a teljesítményhez képest egyes szempontból ellentétben, az e-308 felfüggesztése és kezelhetősége valóban megérdemli a ráfordítást. Nemcsak hogy egy kicsit kisebb és könnyebb, mint sok versenytársa, hanem meglehetősen érzékenyen hangolták az Egyesült Királyság útjaira: elszigetelt, rugalmas és kényelmes, mégis feszesen kontrollált, kiegyensúlyozott és viszonylag fürge.

A kerekek csendes, rugalmas, gumiabroncs-szerű menetélményt biztosítanak, sok fokozatos karosszéria-irányítással: olyan tapadást, amely nem tűnik úgy, mintha a kisebb gördülési ellenállás érdekében kompromisszumot kellett volna kötni, és olyan kezelhetőséget, amely nem tűnik túlságosan megterheltnek a tömegtől, mint ahogyan azt sok EV még mindig tapasztalja mindkét esetben.

Az e-308 akkumulátorainak extra tömege még a kormánykerék csökkentett méretének is hasznosabb súlyt ad, és a kanyarban való elhelyezése intuitívabbnak tűnik, mint sok más jelenlegi Peugeot esetében. Talán nem neveznénk mindezt szórakoztatónak, de kétségtelenül elég kifinomult és egy kicsit kielégítő megtalálni.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük