Dráma Nyíregyi kórházban!

Drága nagymamám lebénult bal oldalára, az idegosztályról a krónikus belgyógyászatra rakták a sóstói úti kórházba Nyíregyházán. Na, oda ne kerüljön ember.. kb. 50 betegre van két-három nővér. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Renault Scenic története igazán figyelemre méltó. Ez az autó indította el a kis egyterűek (MPV – Multi-Purpose Vehicle) kategóriáját, amikor az első változata 1996-ban megjelent. Akkoriban ez egy teljesen új megközelítés volt: egy praktikus, családbarát autó, amely több helyet kínált, mint egy hagyományos személyautó, de nem volt akkora, mint egy kisbusz. A hétüléses Grand Scenic azonban csak a második generációval jelent meg, 2003-ban. Ez a változat jelentette azt a lépést, amikor a Scenic végleg átvette a stafétát az Espace-tól az Egyesült Királyságban, mint a Renault legnagyobb, emberek szállítására tervezett modellje.

A legfrissebb, negyedik generációs Grand Scenic 2016-ban debütált, és sok szempontból követte az elődei által kitaposott utat. Megőrizte a hétüléses elrendezést, a hosszabb karosszériát és tengelytávot, viszont a szélessége ugyanakkora maradt, mint az ötüléses változaté. Ez az arány azt a célt szolgálta, hogy a plusz férőhely és kényelem mellett a manőverezhetőség is megmaradjon. A 2016-os modell nagy változást hozott a külső megjelenésben: teljesen új dizájnt kapott, amely inkább a modern, divatos crossoverek világát idézi. A megjelenésében számos közös elem fedezhető fel például a legújabb Megane vagy a Kadjar modellek formavilágával. A kissé megemelt hasmagasság és a méretes kerekek tovább erősítik ezt a crossoveres hatást.

Szerencsére a merész külső változások nem mentek a belső tér rovására. Az utastér továbbra is tágas és az osztály egyik legjobbja maradt, különösen, ha a hét ülőhely kényelmét és a variálhatóságot nézzük. A Grand Scenic többféle motorral volt elérhető, hogy mindenki megtalálja a saját igényeinek megfelelőt. A benzines kínálatban egy 1.2 literes TCe turbómotor szerepelt kétféle teljesítményszinttel: 110 és 130 lóerős változatban. A dízelek között megtalálható volt az 1.5 dCi 110 lóerővel, valamint az erősebb 1.6 dCi, amely 130 és 160 lóerős kivitelben is elérhető volt. A sebességváltók között ötfokozatú és hatfokozatú manuális váltók szerepeltek alapfelszereltségként, de emellett a Renault EDC nevű duplakuplungos automata váltója is választható volt az 1.5-ös dízelhez, míg a legerősebb 1.6 dCi 160 esetében ez alapfelszereltség volt.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük