Dráma: összeomlott a szervezete Keleti Andreának!

Instagram-oldalán egy korábbi fotót osztott meg, amelyen mosolyog – ezt a reményt tükrözi. „A kép nem most készült, a telefonom dobta fel – de ma végre volt erőm egyáltalán rápillantani. Szeretném, ha jövő héten már újra így tudnék mosolyogni” – írta megható sorokkal. Ha semmi nem jön közbe, a következő héten hazaengedik. A megpróbáltatások ellenére kitart az optimizmusa, és úgy tűnik, Keleti Andrea ismét feláll – de ez a küzdelem talán a legnagyobb volt az életében.

VIA BLIKK

Ez is érdekelhet:

Tíz újonnan eladott Volvo közül három már 2022-ben is a villamosított Recharge modellek közé tartozott. A Volvo az elmúlt években jelentős összegeket fektetett a tisztán elektromos modellek fejlesztésébe, de a plug-in hibrid technológiával már több mint egy évtizede foglalkozik. Ez a fokozatos fejlődés mára azt eredményezte, hogy a márka három-négyszer annyi PHEV modellt értékesít, mint tisztán elektromosat.
Egyértelmű, hogy Göteborg továbbra is kulcsfontosságúnak tartja a benzin-elektromos hajtásláncot stratégiájában, és ennek bizonyítéka a heti tesztautónk is. A Volvo V60 T6 Recharge, amely a 60-as és 90-es sorozatok része, most kapta meg a jelentősen továbbfejlesztett hibrid rendszert.

Ez a V60 plug-in hibrid modell teljes feltöltéssel több mint 80 kilométer tisztán elektromos hatótávolságra képes – ez a közvetlen elődjéhez képest közel 60%-os javulás a WLTP laboratóriumi mérés szerint. Ez különösen vonzóvá teszi a modellt a céges autóként használók számára.
Bár a legfontosabb alkatrészek elhelyezése megegyezik a ráncfelvarrás előtti (2018–2022) Volvo V60 modellével, a fejlesztések jelentősen növelik az akkumulátor kapacitását és az elektromos motor teljesítményét – erről mindjárt bővebben is szó lesz.

Ennek eredményeként ez a V60 PHEV képes több mint 50 mérföldet (kb. 80 km-t) tisztán elektromosan megtenni, ami közel 60%-kal több az előző változatnál – legalábbis a WLTP mérések szerint. Ez azt jelenti, hogy a modell az Egyesült Királyságban kiemelkedően alacsony „benefit-in-kind” adósávba esik, és mégis szinte ugyanannyiba kerül, mint a gyengébb, kisebb hatótávolságú elődje.

Ha papíron keresed a bizonyítékot arra, hogy a gyorsan fejlődő elektromos hajtástechnológia milyen hatással van a már ma is forgalomban lévő autókra, akkor a most következő tesztautó kiváló példa erre. De vajon ezek a jelentős műszaki előrelépések a valóságban is komoly javulást hoznak az üzemanyag-fogyasztásban, vezethetőségben, teljesítményben, használhatóságban és a Volvo-tól megszokott kifinomultságban?

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük