Drámai hír a nyugdíjakról!

Magyarországon idehaza jelenleg kötelező állami nyugdíjrendszer működik. Működési elvének lényege, hogy az éppen aktív dolgozók adó jellegű járulékaiból finanszírozzák az éppen nyugdíjas korú lakosság nyugdíját. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Fiat szerint a harmadik generációs Panda „minőségi ugrást” jelentett a kényelem, a technológia és a biztonsági felszereltség terén, miközben megtartotta a márkára jellemző, barátságos és szerethető megjelenést – amit a 2020-as modellfrissítés után is sikerült megőriznie.

Bár a modell alapvetően a korábbi generáció műszaki alapjaira épült, a fejlesztések mértéke így is jelentős volt. A tengelytáv maradt 2300 mm, ugyanakkor a karosszéria 114 mm-rel hosszabb, 11 mm-rel magasabb, és derékvonalban 65 mm-rel szélesebb lett – ezáltal tágasabb benyomást keltett, és modernebb kiállással lépett színre.

A Panda harmadik generációjánál a légellenállási együtthatót sikerült jelentősen javítani: az előző modell meglehetősen gyenge 0,40-es értékéről 0,33-ra csökkent. A karosszéria merevsége is nőtt, és a Fiat jelentős előrelépést ígért a motor, a menetszél és az út felől érkező zajok és rezgések csillapításában. Az új modell tömege 930 kg volt, ami körülbelül 60 kilóval haladta meg az előző generáció súlyát.

A karosszéria nemcsak aerodinamikai szempontból javult, hanem a korszerű töréstesztek terén is helytállt. A beltérben egy modern, stílusos, ugyanakkor praktikus műszerfal kapott helyet, amely a belső tárolórekeszek számának növelésében is szerepet játszott – összesen 14 különféle pakolóhelyet kínált az utastér. Az első futómű teljesen átdolgozásra került, merevebb karosszériaelemekkel kiegészítve, míg hátul finomhangolták a hátsó tengelyt, és a felszereltségi lehetőségek választéka is jelentősen kibővült.

Motorfronton háromféle erőforrás közül lehetett választani: egy 68 lóerős, 1,2 literes szívó benzinest; egy 84 lóerős, 0,9 literes kéthengeres turbómotort; illetve egy négyhengeres, 1,3 literes Multijet dízelt, amely 70 lóerőt tudott.

A Panda kínálat azonban nem merült ki egy bájos kisvárosi autóban – ott volt a kalandvágyóbb vásárlók számára a Panda 4×4 és a még strapabíróbb Panda Cross változat is.

A Panda 4×4 valóban méltó volt a nevéhez: időjárásálló abroncsokat, terepjárós megjelenésű lökhárítókat és alumínium haspáncélt kapott. A Panda Cross pedig még egy fokkal keményebb terepképességekkel rendelkezett: megemelt hasmagasság, egyedi első és hátsó lökhárítók, valamint markánsabb oldalsó védőelemek különböztették meg.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük