Érkezik az élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak!

A Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsa (NYUSZET) azt javasolja, hogy a kormány már júniusban folyósítsa az 1,3%-os emelést, visszamenőleges hatállyal. Szerintük ezzel nem keletkezne többletkiadás, viszont enyhítene az idős emberek terhein, akik már január óta kevesebből élnek, mint amit az infláció indokolna.
MEGÉRKEZTEK A PONTOS ÖSSZEGEK IS:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az Ioniq 5 N rendkívül gyors autó. Olyannyira, hogy egy olyan jármű esetében, amely képes egy egész családot és a csomagjaikat elszállítani, miközben a vehicle-to-load (V2L) funkcióval akár egy kávéfőzőt is működtethetünk a kempingezés során – vagy másik elektromos járművet tölthetünk az akkumulátorából –, már-már szuperszonikusnak hat. A MIRA tesztpályán végzett mérések során a tesztautó 3,5 másodperc alatt érte el a 96 km/h-t (60 mph), és 7,8 másodperc alatt a 161 km/h-t (100 mph), ezzel lényegében ugyanolyan gyors, mint a nemrég kipróbált BMW X6 M Competition – ami az egyik leggyorsabb hagyományos szuper-SUV a Ferrari Purosangue árkategóriája alatt.
Az egyenes vonalú gyorsulás azonban csak a történet fele – ha nem kevesebb. Az első tengelyen található 223 lóerős, illetve a hátsón elhelyezett 378 lóerős villanymotor alapértelmezett vezetési módban is már szenzációs gyorsulást biztosítanak. Ha megnyomjuk a kormánykeréken található N Grin Boost gombot, ezek az értékek 235, illetve 406 lóerőre emelkednek 10 másodperces időtartamra. Ilyen teljesítményszint ma már sok elektromos sportautóban megtalálható – ám az Ioniq 5 N igazán egyedi újítása a N e-Shift rendszer.

Ez a technológia úgy alakítja a nyomatékleadást, mintha az autónak nyolcfokozatú váltója lenne, és a kapcsolások karaktere egy dupla kuplungos automata érzetét kelti. A motorfékezés erőssége és a felkapcsolások hevessége személyre szabható, a visszaváltásokhoz pedig mindig társul egy stílusos, „rev-matching” hatás, sőt egy szintetikus piros tartomány is van: egészen 8000-es fordulatszámig. Dicséret illeti a Hyundait, mert ez az ötlet könnyen tűnhetett volna erőltetettnek, de a megvalósítás meglepően hiteles és élvezetes. Minden „fokozatban” a gyorsulásnak van egy jól érzékelhető íve, a mesterséges áttételek pedig intuitívnak hatnak. A második fokozat körülbelül 96 km/h-ig tart, míg a negyedik 193 km/h-ig.
A teszt során elkészítettünk egy részletes, áttételek közötti gyorsulási mátrixot – történetünk során először egy elektromos autóról. Igen, ez részben „fantázia”, de kit érdekel? Az opcionális, szintetikus kipufogóhang – amelyet nyolc belső hangszórón keresztül hallunk az utastérben (plusz kettő kívül is van) – segít az illúzió megteremtésében.
Ami magát a gyorsulási teljesítményt illeti: az Ioniq 5 N értékei körülbelül megegyeznek az Aston Martin DBX 707-ével – ami figyelemre méltó.
Természetesen az Ioniq 5 N-t lehet úgy is vezetni, mint bármelyik másik elektromos járművet. Háromféle gázreakció-mód és négy regeneratív fékezési szint közül választhatunk. Egyfokozatú üzemmódban is könnyedén és gyorsan haladhatunk, de ha úgy tartja kedvünk, egyetlen gombnyomással (a kormányon elhelyezett N Custom gombbal) előhívhatjuk belőle azt a másik énjét, amely úgy viselkedik, mint egy négyhengeres turbós sportautó.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük