Érkeznek a nyugdíjas behívók! Ezt kell tenned!

Rendkívüli fontos újítást jelentett be a kormány: megjelent az új egészségügyi szűrővizsgálati rendszer koncepciója, melynek célja a betegségek korai felismerése és a lakosság egészségi állapotának javítása. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Honda az egyszerűségre törekedett az Insight esetében: csak egyetlen hajtásláncot kínál. Ez az úgynevezett IMA (Integrated Motor Assist) rendszer, amely egy 87 lóerős, 1,3 literes benzinmotorból és egy 14 lóerős villanymotorból áll.

A hibrid rendszerek között az IMA az egyik legegyszerűbb, mivel a benzinmotor és a hajtáslánc állandóan mechanikus kapcsolatban állnak – azaz ha a kerekek forognak, akkor a motor is. Hogy közben fogyaszt-e üzemanyagot, az más kérdés.

Az Insight nem tud kizárólag elektromos hajtással elindulni, viszont mozgás közben képes tisztán villanyüzemben haladni. Mivel azonban az elektromos motor még ekkor is forgatja a benzinmotort, az Insight kevésbé hatékony, mint például a Toyota Prius összetettebb rendszere, ahol a benzinmotor teljesen lekapcsolható. A hajtás a CVT váltón keresztül jut az első kerekekhez.

A két motor együttes teljesítménye 97 lóerő, és ezzel az Insight 11,7 másodperc alatt gyorsul 0-ról 60 mph-ra – ami kicsit jobb eredmény, mint amit a Honda hivatalosan állít.

A valós használatban azonban az Insight dinamikai teljesítménye csalódást kelthet. Bármilyen komolyabb gázadásra a benzinmotor hangosan dolgozik, és nem kifejezetten kellemes módon. Ezt tovább rontja a CVT váltó, amely teljes gáznál magasan tartja a fordulatszámot, így a motor állandóan nyúzott hangon üvölt. A megfelelő gyorsulás eléréséhez határozott vezetési stílus kell, különösen autópályán – ez nem egy „erőlködésmentes” hibrid.

Lazább tempóban és városi forgalomban az Insight csendesebb, de még így sem túl kifinomult. A benzinmotor be- és kikapcsolása érezhetőbb, mint például a Priusban. Az Econ mód, amely csökkenti a teljesítményt, kisimítja a gázreakciókat és finomítja a váltómű működését, némi javulást hoz – de nem csodát.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük