Ez gyors volt. Meg is van az új Pápa! Ő AZ!

Világszerte milliók találgatnak: ki lesz a következő katolikus egyházfő Ferenc pápa halálát követően? A konklávé összehívása már a küszöbön áll, de addig is egyre vadabb feltételezések kelnek életre – néhány egészen meghökkentő irányba is elkalandozik. SŐT MÁR KI IS DERÜLT A KÖVETKEZŐ PÁPA SZEMÉLYE!
ÉS MIÉRT BIZTOS IDŐ ELŐTT? MUTATJUK!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Nissan 2017-es GT-R modelljének gyorsulási adatairól a gyártó továbbra is szemérmesen hallgat – legalábbis következetesen az. Így volt ez 2011-ben is, amikor teljesítményt növeltek az autón, és azóta sem tudni pontosan, miért kerülik a konkrétumokat.
A GT-R azonban nem csupán egy kultautó az internetes rajongók és a PlayStation-generáció számára, hanem egy olyan jármű is, amelyre még most, közel kilenc évvel a megjelenése után is kíváncsi mindenki, aki tudni szeretné: vajon tényleg a világ egyik leggyorsabb utcai autója maradt-e egy 80 ezer fontos Nissan?
A válaszhoz kezdjük az indítással: a GT-R-ben könnyű aktiválni a rajtvezérlést, és az azt követő gyorsulás egyfajta turbónyomással felturbózott lökéshullám, amely meglepően simán történik – sokkal finomabban, mint azt egy 1,8 tonnás, összkerékhajtású sportautótól várnánk, amely kevesebb mint 3,5 másodperc alatt gyorsul 0-ról 96 km/h-ra.
Ám az internetes fórumozók elfelejthetik az ismételhető, 3,0 másodpercen belüli 0–60 mph-s sprintet. Két személlyel, normál üzemanyagszinttel, száraz, hűvös időben, két irányba mért tesztkörülmények között a GT-R legjobb eredményei: 3,4 másodperc 0–60 mph-ra, 7,8 másodperc 0–100 mph-ra, és 11,7 másodperc a negyedmérföldes távon.

Ezekkel az adatokkal egy turbós Porsche 911 Carrera S – amely árban a GT-R közeli vetélytársa – minden tekintetben lassabb. Viszont a korábbi riválisok közül a Honda NSX és a McLaren 570S mostanra jelentősen gyorsabbak lettek – más modellek pedig még inkább.
A GT-R tehát már nem az a „óriásölő”, ami egykor volt. Mégis, ahogy az idő lassan megkopik a legendája körül, úgy válik a vezetési élmény, amely korábban talán kissé sterilnek hatott, most sokkal szerethetőbbé.
Nem feltétlenül kifinomultabbá. A Nissan minden erőfeszítése ellenére a GT-R utasterében 70 mérföld/órás (kb. 113 km/h) állandó tempónál mért 74 dB zajszint több, mint amit egyes családi autók harmadik fokozatban, maximális fordulaton produkálnak – ennek fő forrása a 20 colos, defekttűrő abroncsok által keltett zúgás.
Ugyanakkor a váltó simább működése érezhetően javult: a korábbi rángások és koppanások mostanra csak ritkán jelentkeznek.
Kézi módban a váltások lehetnének gyorsabbak is, de az enyhén darabos karaktere a váltónak és az összkerékhajtásnak valójában különlegessé teszi a GT-R-t 2016-ban – főleg azért, mert a legtöbb sportautó manapság már nem ennyire egyszerű vagy mechanikus érzetű.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük