Felfoghatatlan! Kulka János leesett a lépcsőn!

Alig ötnapos csecsemő volt Kulka János, amikor egészségileg legyengült édesanyja kénytelen volt őt csecsemőotthonba adni.
2016-ban, öt héttel egy hasi aortaműtét után, Kulka sztrókot kapott — a műtét és az összeomlás közti kapcsolat sosem lett egyértelműen bizonyítva, de ő maga nem vonja kétségbe: több végzetes hiba vezette majdnem a halálba.
MOST PEDIG ITT AZ ÚJABB SORSCSAPÁS:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Trophy-R egy olyan autó, amelynek tervezése szerint valószínűleg nem indokolja az árát pusztán a közvetlen gyorsulásával. Az autó gyorsulásának ereje elég ahhoz, hogy egészséges versenyt folytasson a piacon elérhető leggyorsabb elöl hajtott autókkal, de messze nem veri őket olyan módon, ahogy azt az árért várnánk. Közben néhány minőségi probléma biztosítja, hogy bár messze nem leszel csalódott benne, azzal sem leszel lenyűgözve, ahogyan ez a motor elvégzi a dolgát, mint amit valójában csinál.
Száraz napon a pályán a tesztautónk leggyorsabb 0-60 mph állórajtra való gyorsulása alig 5,5 másodpercen belül volt, a végső kétirányú átlag pedig 5,6 másodperc. Ez egy tizeddel gyorsabb, mint amit a jelenlegi, mindent domináló Honda Civic Type R elért 2017-ben, és még gyorsabb, mint a Volkswagen Golf GTI Clubsport S, amely az előző évben futott. De ez nem egy áttörő, mérföldkő szám.
Miután több mint két másodperccel csökkentette a VW Golf GTI Clubsport S idejét, a Trophy-R a MIRA kezelési pályáján a leggyorsabb elöl hajtott autó, jelentős különbséggel. Matt Saunders Tesztelési főszerkesztő
A motor statikus fordulatszám-limiterje korlátozza, hogy mennyi nyomatékot lehet átadni a kuplungon álló helyzetből, míg a Renault elektronikus indításvezérlő rendszere csak nagyon szórványosan működött a tesztautónkon – és amikor működött, nem hozott látványos eredményeket. Ha a gumik felmelegednek, kevesebb utas van az autóban, és feltételezve, hogy a vezetőt teljes mértékben irányíthatja a gázpedál és a kuplung kezelésében, úgy érezhetjük, hogy ez egy olyan autó, amely elég közel járhat az 5 másodperces elöl hajtott határ átlépéséhez.
De ha közelebbről megnézzük a számokat, láthatjuk, hogy a 1,8 literes turbós négyhengeres motor talán nem is méltó a Trophy-R-hoz. A 30-70 mph közötti sebességváltó teljesítményénél az autó már nem tud jobban teljesíteni, mint a már említett Honda. A 0-100 mph gyorsulásnál is egy kicsit lassabb, mint a Civic és a Golf. Ráadásul a 130 mph elérésére is lassabb, mint mindkettő, ami arra utal, hogy a Renault aerodinamikai fejlesztése nem volt annyira okos, mint ahogy azt várnánk.
Miközben vezetjük, a leginkább a motor teljesítményének tapintható és átmeneti részleteire vonatkozó figyelmen kívüli hagyott részleteket fogjuk észrevenni: a viszonylag jól kezelhető, de kissé merev rugalmas váltás minősége – és egy olyan motor teljesítményleadása, amely egy kicsit választhatatlan, amikor nagy gázpedál alkalmazást végezünk, a középső tartományban kicsit boosty és nem lineáris, és a magas fordulatszámoknál pedig kicsit lihegő.
Annak, hogy annyi súlyt eltávolítottak ebből az autóból, csak gyorsabbá kellett tennie, miközben a titánium kipufogó még dühösebbé és fenyegetőbbé tette a hallgatását. Mégis, következtetésünk az, hogy egy motor, amely nyilvánvalóan elég erős, de még mindig nem számít értékesítési szempontnak a jelenlegi Mégane RS-ben, most már elérte a hitelesség határát ebben az autóban.
Leave a Comment