Hatalmas lángok Rákosrendezőn!

Hatalmas lángokkal ég Rákosrendező. A fővárosi tulajdonba került területen nem ritka, hogy kigyullad a valami, most azonban a úgy látszik, komolyabb tűzesetről van szó. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Az Ioniq 5 ebben a kategóriában vagy teljesen jelentéktelennek, vagy meglepően gyorsnak írható le – attól függően, melyik verzióját választjuk. Habár a teljesítménye szerényen nőtt, a középkategóriás, egy motoros modellünk most már érezhetően gyengébb, mint egy hasonló Polestar 2, és még gyengébb, mint az egy motoros Tesla Model Y – tehát enyhe versenyhátrányból indul. Ebből azonban vezetés közben vajmi keveset lehet észrevenni.

2023-ban teszteltük a 225 lóerős, 77,4 kWh-s változatot, és egy hűvös napon a tesztpályán az autó teljes gázzal is simán, de elég lendületesen rajtolt, anélkül hogy a kipörgésgátlóval gond lett volna. A 0–96 km/h-s sprintet 7,5 másodperc alatt teljesítette – ez néhány tizeddel elmarad a Hyundai hivatalos 0–100 km/h-s adatától. Eközben az egy motoros Polestar 2 már 6 másodperc alatti időt tud ugyanezen a távon, és a 48–112 km/h-s „autópálya felhajtó” gyorsulási teszten teljes másodperccel és féllel gyorsabb a Hyundai-nál.

Átülve az Ioniq 5-be egy új Santa Fe hibridből, az Ioniq fékpedálja érezhetően érzékenyebb volt, mint a Santa Fe-é. Ehhez hozzá lehet szokni, de nem ideális, és az ember azt gondolná, hogy az elektrifikált Hyundaik között ebben egységesség lenne.

Bár nagyobb sebességű haladásnál néha úgy tűnhet, hogy az Ioniq 5-nek elkélne még egy kis plusz teljesítmény, a legtöbb helyzetben meggyőző magabiztossággal gyorsul. Az új, 84 kWh-s modell nagyobb akkumulátora némi tömegnövekedést is hoz magával, ami 0,2 másodperccel növeli a 0–100 km/h-s gyorsulási időt – de ez nem változtat érdemben az összképen.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük