Hat évvel ezelőtt ezen a napon 59 éves lett volna az a muzsikus, akinek neve egybeforrt egy ikonikus magyar zenekarral. Egykor színpadokat töltött meg nevetéssel és gitárjátékával, most pedig emlékével tölti meg barátai és rajongói gondolatait. A fájdalmas veszteség 2019 nyarán történt, egy hosszú és megviselő küzdelem után, amelyet egy baleset és egy súlyos betegség előzött meg.
A barátai szerint voltak jobb napjai, amikor újra lehetett reménykedni, de a szervezete végül feladta a harcot. A zenekar akkori frontembere így emlékezett: „A jégbe fagyott pillanat után már sosem volt ugyanaz… Bár próbált felállni, az idő nem gyógyította meg.”
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Motorválaszték, gyorsulás és végsebesség
A Korandóhoz két turbós motor közül lehet választani: egy 1,5 literes benzines és egy 1,6 literes dízel. A benzines modellek elsőkerék-meghajtással és kézi vagy automata váltóval, a dízelek pedig automata váltóval, első- vagy összkerék-meghajtással érhetők el. Egyik sem számít sportautónak, de a teljesítményük a célközönségnek elegendő: a benzines 161 lóerőt és 280 Nm nyomatékot, míg a dízel 134 lóerőt és 324 Nm-t kínál. Mindegyik modell 12 másodperc alatt gyorsul 0-ról 100-ra. A végsebesség is hasonló: a benzines kézi váltóval 191 km/h, automata váltóval 188 km/h, a dízelek pedig 180 km/h-t tudnak.
Fogyasztás, CO2 és fenntartási költségek: A fogyasztás és az adók tekintetében a Korando hozza a kategóriában elvárt szintet. A takarékosabb dízel elsőkerék-meghajtással 46,3 mpg (kb. 6,1 l/100 km) fogyasztást ígér, ami 4×4 hajtással 41,5 mpg-re (kb. 6,8 l/100 km) csökken. A benzinesek 37,2 mpg (kézi váltó) és 35,8 mpg (automata) értékeket produkálnak, ami reális elvárás ebben a kategóriában – bár a valós használat során némileg magasabb fogyasztásra kell számítani.
A legalacsonyabb CO2-kibocsátást is az elsőkerék-meghajtású dízel kínálja 159 g/km értékkel. Az összkerékhajtású dízel 178 g/km-t bocsát ki, míg a kézi váltós benzines 172 g/km-t – így az adók szempontjából nem mindig éri meg a dízelt választani. A legkedvezőbb modell évi 215 font adót jelent, míg a többiek már a 540 fontos kategóriába tartoznak. A flottavásárlók számára a BIK-adókulcsok 34–37% között mozognak.