A diagnózis után Andor napokra eltűnt a világból – saját elmondása szerint a „halálhörgés és siralom” hangulata uralkodott el rajta. Teljesen magába zuhant, s egy hétig úgy érezte, nincs tovább. Mégis, ahogy korábban oly sokszor, most is próbál felállni. „Látom a fényt, csak még nem tudom, hogy jön-e vele egy vonat” – fogalmazott keserű iróniával. Kezelése továbbra is Magyarországon zajlik, és augusztus elején újabb kulcsfontosságú vizsgálat vár rá – talán ez hozza el a fordulatot. Addig küzd. Minden erejével.
A hír megrázta a közvéleményt:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A fronthajtású DS 4 kétféle motorral érhető el: a PureTech 130 benzines és a BlueHDi 130 dízel erőforrások egyaránt 129 lóerőt adnak le. A vásárlók számára nem elérhető a kézi váltó, csak a nyolcfokozatú automata sebességváltó kínálkozik.
Különösen a céges autóhasználók számára lehet vonzóbb a DS 4 E-Tense modell, amely egy hatékonyabb plug-in hibrid rendszerrel rendelkezik. Ennek 1,6 literes benzines motorja és elektromos motorja együttesen 222 lóerőt produkál, és akár 38,5 mérföldet is meg tud tenni tisztán elektromos hajtással.
A DS 4 négy felszereltségi szintben kapható: Performance Line+, Rivoli, Espirit De Voyage és Opera. Ha nem ragaszkodsz a legjobb extrákhoz, a belépő Performance Line+ is bőséges alapfelszereltséget kínál, például 19 colos könnyűfém keréktárcsákat, hangszigetelt üveget, kulcsnélküli nyitást és indítást, műbőr/Alcantara kárpitozást, tolatókamerát, adaptív tempomatot, hangulatvilágítást, 7 colos digitális műszerfalat, head-up kijelzőt és 10 colos központi érintőképernyőt, valamint Apple CarPlay és Android Auto támogatást.
A DS egy időben kínált egy 4×4-es stílusú DS 4 Cross modellt is, de ezt már kivették az árlistáról. Ez a változat nem nyújtott valódi terepképességet, inkább csak esztétikai extrákat, mint például egyedi jelvényeket, fekete tetőrudakat és plusz védőelemeket.
A DS a Stellantis autómárkacsoport tagja, így a DS 4 műszaki alapjai közösek a Citroen C5 X, a Peugeot 308 és a legújabb Vauxhall Astra modellekkel. A PureTech 130 benzines és a BlueHDi 130 dízel motorok a csoport széles körében elterjedtek, megbízhatónak és strapabírónak bizonyultak, bár ebben a modellben egy kicsit kevésnek tűnhet az erejük.
A francia kompakt autó a kiváló komfortérzetre helyezi a hangsúlyt, így a teljesítmény hiánya nem jelent igazi problémát, miközben a viszonylag magas forgatónyomaték – különösen a dízel változat esetében – könnyű és kényelmes haladást tesz lehetővé, valamint magabiztosságot ad előzéskor nagyobb sebességnél.
Plug-in hibridként az E-Tense 225 modell érhető el. Ez a fronthajtású PHEV 1,6 literes, turbós benzines motorral és elektromos motorral dolgozik, összesen 222 lóerőt leadva. A 12,4 kWh-s akkumulátorával 38,5 mérföldes tisztán elektromos hatótávot kínál, és e-módban lenyűgöző, 83 mérföld/órás végsebességre képes, így sok utazást megtehetsz anélkül, hogy a belső égésű motor beindulna.