Új rendelet: Már csak így lehet időpontot foglalni a szakrendelésekre!

A változások értelmében a páciensek mostantól olyan egészségügyi intézményben is foglalhatnak időpontot, amely nem feltétlenül tartozik a lakóhelyük szerinti ellátási körzethez. Emellett lehetőség nyílik arra is, hogy a beutalón megjelölt szolgáltató helyett egy másik, a rendszerben elérhető időpontokat kínáló intézménybe foglaljanak időpontot. Amennyiben a beteg korábban már foglalt időpontot egy másik intézménynél az adott beutalóhoz kapcsolódóan, a régi foglalás automatikusan törlődik.
MENNYI IDŐ ALATT KAPHATUNK IDŐPONTOT?

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Bár a második generációs XC90 minden szempontból új volt, nem jelentett drámai vizuális eltérést elődjétől.
Lényegében az eredeti koncepció finomított változata volt: egy nagy, szögletes, magas vállú hétüléses, Volvo-hoz méltóan.
A funkcionalitást figyelembe véve a dizájn jól illeszkedett a szériába, és olyan elegáns részleteket is tartalmazott, mint a standard „Thor kalapács” LED fényszórók. A Volvo így kiemelkedett a többi, szürke és jellegtelen modell közül, mint például az Audi Q7 vagy a Kia Sorento.
A technikai alapok sokkal újabbak voltak. Az XC90 volt az első autó, amely a Volvo SPAR (Skálázható Termék Architektúra) moduláris platformjára épült.
Ez a technológia azt állította, hogy más gyártókkal összehasonlítva magasabb arányban alkalmaz hot-formált boronacélt, így az XC90 nagyobb, könnyebb, biztonságosabb és jobb egyensúlyú lett.

Az igény szerint működő rendszer egy ötödik generációs Haldex kuplungra épült, amely képes volt a teljes nyomatékot a hátsó kerekekre irányítani.
A hibrid T8 különbözött, mivel az összkerékhajtást egy 81 lóerős elektromos motor biztosította a hátsó tengelyen.
Elöl a T8 ugyanazt a 317 lóerős benzinmotort használta, mint a T6.
A dízelváltozattal azonos négyhengeres architektúrát osztott meg, a motor pedig turbófeltöltéssel és kompresszorral javította az előző V8 teljesítményét, miközben mindössze 179 g/km CO2-t bocsátott ki.
A dízel D5 még tovább ment.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük