A MÁV újabb fekete napja! Kigyulladt a szerelvény!

A tűz kitörésekor a mozdonyvezető nem várt a segítségre: saját kezűleg kezdte oltani a tomboló tüzet egy porral oltóval. Közben a helyi önkéntes egységek és a füzesabonyi hivatásos tűzoltók is villámgyorsan a helyszínre érkeztek, hogy megakadályozzák a teljes szerelvény megsemmisülését. A helyszínről készült felvétel a közösségi médiában is futótűzként terjedt.
Ötven ember tartózkodott a vonaton!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Ez az első LS modell, amely eltér a hagyományos háromdobozos dizájntól, és inkább egy alacsonyabb, íveltebb vonalú négyajtós grand tourert választ. A különleges részletek – a szupermodellekhez hasonló magas arccsontok és a figyelemfelkeltő formák, amelyek a drámai ‘spindle’ hűtőrácsból kifelé és hátrafelé áramlanak – világosan azt jelzik, hogy a Lexus egy dizájnra érzékeny vásárlóközönséget céloz meg. Az ilyen ambiciózus formatervezés általában technikai forradalommal is párosul.
A Lexus LC kupéval közös GA-L nagy autó platformra épített új LS jelentősen eltér az előző generációtól. Az új modell 3125 mm-es tengelytávja 35 mm-rel hosszabb, mint az előző LS ‘hosszított’ változatáé, miközben az új autó 15 mm-rel alacsonyabb tetővonallal és 30 mm-rel közelebb lévő motorháztetővel rendelkezik.
A jellegzetes ‘spindle’ hűtőrács itt kevésbé zavaró, mint a Lexus többi modelljén – vagy talán csak megszoktuk. Az F Sport modellek még agresszívebb dizájnt kaptak.
Az autó felépítése alumínium és nagy szilárdságú acél keverékéből készült, ami jellemző a luxus szedánoknál. Technikai szempontból az LS szinte mindent kínál, amit egy luxus négyajtóstól elvárhatunk – egészen addig, amíg el nem érünk a motorháztető alatti részhez.

A felfüggesztés teljesen független, és amit Lexus ‘magasan elhelyezett többlinkes’ konfigurációnak nevez, mindkét tengelyen megtalálható. A belépő szintű modell acélrugókkal és adaptív lengéscsillapítókkal rendelkezik, míg más változatokhoz alapfelszereltségként adaptív légrugós felfüggesztés jár.
Az LS hátsókerékhajtású az alapmodellben, de az összkerékhajtás opcióként elérhető a középső Luxury felszereltségnél, és alapfelszereltségként szerepel a Premier modellnél. Az F Sport modell pedig négykerék-kormányzással és sebességfüggő változó áttételű kormányzással rendelkezik, hogy nagyobb agilitást biztosítson.
A brit vásárlók számára jelenleg csak egy motorváltozat érhető el: a Lexus ‘multistage’ hibrid rendszere. Ez egy 295 lóerős 3,5 literes V6-os benzinmotor és egy 177 lóerős elektromos motor kombinációja, amely egy epikus hajtásmegosztást alkalmaz, és egy négysebességes automata váltó van sorba építve egy folyamatosan változó automata váltóval, így a rendszer tulajdonképpen egy 10 sebességes automata váltóként működik.
Az LS lítium-ion akkumulátora lehetővé teszi a rövid hatótávolságú, nulla emissziós üzemeltetést, és a hibrid rendszer CO2-kibocsátása 147 g/km a hátsókerékhajtású változatnál, vagy 161 g/km az összkerékhajtású modellnél, amelyet mi teszteltünk. Utóbbi csak szűkebb emissziós javulást jelent közvetlen riválisaihoz, az Audihoz és a Mercedes-Benzhez képest.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük