Balázs Klári is mesélt a március 11-én elhunyt műsorvezetőhöz fűződőbarátságáról, amit egy Önök kérték adásnak köszönhettek. „Az első találkozásunkkor az első gondolataink voltak Gyurival, hogy elképesztő, mennyire felkészült és profi” – emlékezett vissza Klárika.
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A komfortérzetet viszont erősen rontja a menetszél zajszintje nagyobb tempónál. Olyannyira, hogy beszélgetés közben fel kell emelned a hangod, hogy a másik fél hallja, amit mondasz. Az úthangokat viszont jól szigetelték, és maga az elektromotor is halk marad gyorsítás közben.
60 km/h alatt viszont a BE11 rugózása gyakorlatilag szétesik. Az autó karosszériája furcsán „ringatózó”, úszkáló mozgást végez, és minden kisebb bukkanónál, huplinál határozott, fémes csattanás hallatszik hátulról. Ezt a testmozgás feletti gyenge kontrollal együtt nézve már világossá válik, hogy a BE11 messze elmarad dinamikában a már bejáratott konkurensektől.
Nem arról van szó, hogy a BE11 egy sportautó lenne, amit kanyarban hajtani kell – de az sem normális, hogy már egy közepesen gyors fordulónál is küzdeni kell, hogy ülve maradj. A bólintás, billegés és oldalirányú dőlés már szinte bármilyen tempónál zavaróan jelen van.
A fékekhez hasonlóan a kormányzás súlyozása is állítható (Standard, Comfort és Sport módokban), de a különböző beállítások között nem tapasztaltunk valódi érzésbeli különbséget.
Maga a kormány pedig zavaróan könnyű, szinte teljesen elszigeteli a vezetőt attól, hogy érzékelje, mit csinálnak az első kerekek. Ez talán elfogadható lenne, ha kizárólag városi, alacsony tempójú használatra szánták volna, de így egyszerűen nem ad visszajelzést, és gyakran csak találgatni lehet, mennyit kell tekerni a kormányon egy-egy kanyarban.
Gyorsítás közben, főleg rosszabb útfelületen, hajlamos torque steer-re (nyomatékkormányzásra), és a kormány önközépre térésének mozgása is furcsán ruganyos, kiszámíthatatlan érzetet kelt.
Az egyetlen valóban hasznos újítás a kissé félrevezetően elnevezett Worm mód, amely lehetővé teszi, hogy a jármű forgalmi dugóban önállóan, lassan előreguruljon anélkül, hogy a gázpedálhoz kellene nyúlni – ez viszont tényleg jól jön a városi araszolásnál.