A MÁV vezérigazgatója, Hegyi Zsolt bejelentése szerint a lezárás ELSŐ fázisa egészen szeptember végéig tart, így nemcsak a nyári utazókat, hanem a tanévkezdéskor is jelentős fennakadásokat okozhat a közlekedésben. A vezérigazgató elmondása szerint a tavalyi mozdony-kisiklások rávilágítottak arra, hogy a Keleti állapota már nem halogathatja tovább a felújítást. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Renault Scenic 2024-ben kiemelkedett a mezőnyből, és elnyerte az Év Autója címet, megelőzve olyan erős versenytársakat, mint a Peugeot 3008 vagy a Volvo EX30 – mindezt egy 60 tagból álló, egész Eurát lefedő zsűri döntése alapján. A győzelem még a Renault háza táján is okozott némi meglepetést, hiszen sokan inkább a 2025-re várt Renault 5 elektromos modell bevezetésétől reméltek igazán nagy áttörést ezen a fronton. Mégis, a Scenic elvitte a pálmát – és teljesen megérdemelten.
Ez persze semmit sem von le a Scenic teljesítményének értékéből. Az Év Autója cím mindig az adott évben piacra dobott modellek közül választja ki a legjobbat – ha ezek többsége éppenséggel közepes méretű elektromos crossover, akkor a zsűri abból válogat. A Scenic pedig pontosan ezek között bizonyult a legjobbnak. A zsűri külön kiemelte, hogy a modell nemcsak racionális szempontok – például a helykínálat vagy a technikai tudás – alapján nyújt sokat, hanem érzelmi téren is megfogja az embert: a külső megjelenése, a formai kialakítása is figyelemfelkeltő és szerethető.
A mostani Scenic gyakorlatilag teljesen átalakult ahhoz képest, amit korábban e név alatt ismertünk. A korábbi praktikus, családi egyterű helyett most egy nagyobb méretű, ötüléses, magasabb építésű ferdehátúval van dolgunk – lényegében egy megnyújtott és megemelt Megane-nal, amely több helyet kínál az utasoknak és a csomagoknak is. A változás annyira jelentős, hogy sokakban felmerülhet a kérdés: vajon indokolt-e egyáltalán még a „Scenic” név használata? Erre a válasz valószínűleg csak hosszabb távon, a használat során derül majd ki.
A Scenic most már teljesen elektromos hajtáslánccal készül, kétféle akkumulátor-mérettel választható. Az alapmodell 60 kWh kapacitású akkumulátort kapott, amivel a hivatalos adatok szerint körülbelül 420 kilométert tud megtenni egy feltöltéssel. A nagyobbik, 87 kWh-s akkumulátor már közel 610 kilométeres hatótávolságot ígér a legoptimálisabb kivitelben. Az alapváltozatot egy elöl elhelyezett, 168 lóerős villanymotor hajtja, míg a nagyobb akkumulátorral szerelt verzióban egy erősebb, 215 lóerős motor dolgozik. A töltési sebesség is nő az akkumulátor méretével: míg a kisebbik változat 130 kW teljesítménnyel tölthető, a nagyobbik már akár 150 kW-tal is.
A tesztelt modell a csúcsfelszereltséget jelentő Iconic kivitel volt – a kínálatban ezen kívül Techno és Esprit Alpine verziók is szerepelnek. Az Iconic modellnél az elérhető hatótáv valamelyest csökken – nagyjából 10 mérfölddel (kb. 16 kilométerrel) kevesebb, mint az alap Techno változaté –, ami leginkább a nagyobb, 20 colos könnyűfém keréktárcsák miatti többletfogyasztásnak tudható be.