Meghalt a nagymamáját megmenteni akaró lány!

Hiába kérte a mentők segítségét: Bár a lánynak még sikerült telefonon mentőt hívnia, úgy tűnik, pánikban téves címet adott meg. Emiatt a mentők nem találták meg időben. A helyiek szerint külföldön élt, és ezért is nehezebb volt pontosan megadnia a helyszínt.
ÍGY TALÁLTÁK MEG:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Akár városban, akár autópályán vezetjük, a puha futómű jól elnyeli az úthibákat, még 18 colos kerekekkel is. Az utastér általában csendes és kellemes hely az utazásra, bár nagyobb sebességnél, a magasabb felszereltségű modelleken a nagy méretű kerekek és gumik miatt számottevő menetzaj szűrődik be. A szélzaj azonban jól kontrollált, és még a motor is – bár gyorsításkor zajos – utazósebességnél megnyugszik.
Az Optima Plug-in Hybrid (PHEV) esetében viszont érezhető az akkumulátorok plusz súlya. Az úton nehézkesnek tűnik más plug-in riválisokhoz képest, és olyan érzést kelt, mintha meg kellene küzdenie a saját tömegével. Elektromos üzemmódban nem olyan kifinomult, mint például a Toyota Prius Plug-in, mivel a váltó kissé darabosan kapcsolja a sebességeket. Mindezek ellenére, amit az Optima PHEV elveszít a kifinomultság terén az akkumulátor használatakor, azt hatékonyságban pótolja: a teszt során körülbelül 56 kilométert tudtunk megtenni zéró emissziós üzemmódban, annak ellenére, hogy a fedélzeti számítógép csupán 50 kilométeres hatótávot jelzett teljes feltöltés után.
Ami igazán visszafogja a Kia Optimát, az a rugózás és az úttartás. A feszesebb futómű ellenére a kocsi lomhán fordul be, a kormány pedig könnyű és szinte semmilyen visszajelzést nem ad. Gyors kanyarokban az akkumulátorok súlya miatt kellemetlen billegés alakul ki, ahogy a hátsó tengely túlterheltté válik. Az ESP finoman avatkozik be, de az élmény még így is bizonytalan. Az úthibákat, kátyúkat kevésbé képes kisimítani, mint a konkurensek, és a töredezett aszfalton az Optima rázkódik – kár, mert sima úton viszont kellemesen halk.

A 1.7 CRDi dízelmotor beindításakor belülről és kívülről is elég zajos, „kattogós” hangja van. Az Optima sajnos lapos teljesítményleadást nyújt, és igazán csak 3.500 fordulat/perc felett kezd élni. Az előző, harmadik generációhoz képest némi fejlődést mutat teljesítmény terén: a motor immár 139 lóerőt és 340 Nm nyomatékot kínál. A Kia 10 másodperces 0–100 km/h gyorsulást ígér, de az autó nehézsége miatt erősen kell dolgoztatni a motort, hogy tempósan haladjunk.
A gázadás nem különösebben jutalmazó élmény: zajos és kifinomulatlan gyorsítás társul hozzá. A kézi váltó is kissé erőtlen és nem túl precíz, így semmi sem igazán ösztönöz sportos vezetésre. Létezik egy hétfokozatú duplakuplungos automata is, amely gyorsan reagál a vezetői utasításokra – például jól visszakapcsol, és lehetővé teszi a nyomaték jobb kihasználását. Ugyanakkor nem annyira élvezetes, inkább autópályás tempóra való.
A plug-in hibrid PHEV verzió 53 kilométeres tisztán elektromos hatótávot kínál, és 0–100 km/h gyorsulása 9,4 másodperc. Az elektromotor azonnali nyomatéka miatt élénken gyorsul álló helyzetből, de nagyobb sebességnél már lemarad a versenytársaktól. Érdekesség, hogy a PHEV nem fokozatmentes (CVT), hanem hatsebességes duplakuplungos váltót használ, ami jól illeszkedik az autó nyugodt karakteréhez. Finoman és hatékonyan működik, kellemes vezetési élményt biztosít.
Amikor a 2.0 literes benzines motor bekapcsol, hangos, de tesztjeink során mégis egy másodperccel jobb gyorsulást produkált, mint amit a Kia ígért. Ugyanakkor a jármű tömege érezhető volt a menet közbeni gyorsítások során – ilyenkor az Optima lassúnak tűnt.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük