Mindenki a Babát várta, de fekete-fehér képet osztott meg Vajna Tímea!

A kicsi már nevet is kapott: Hailey névre fog hallgatni. A kismama a napokban már a kórházból jelentkezett be közösségi oldalán, jelezve, hogy megindult nála a szülés. Július 16-án közzétett posztja alapján már csak órák kérdése lehetett, hogy világra jöjjön a kislány. A követői izgatottan és együttérzően figyelik a fejleményeket, most mégis egy nem várt fotót osztott meg Tímea:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Bár az Arkana az ismerős Renault-családi arculatot viseli, az oldalnézete kevésbé felismerhető és egyedibb. Több tesztelő is megjegyezte, hogy bizonyos szögekből erősen emlékeztet a BMW X4-re.
A modell eredete csak fokozza a zűrzavart. A Renault 2019 óta árul egy Arkana modellt Oroszországban, és bár az autó külsőre hasonló, a Dacia-minőségű belső már elárulja, hogy a régebbi Dacia Duster platformra épült.
A fekete tető 300 font feláras opció, de a C-oszlop mindig karosszériaszínű, így a hatás kevésbé drámai, mint más kétárnyalatú modelleknél, ahol „lebegő tető” hatást érnek el.
Az európai változat, vagyis a „mi Arkanánk”, egy megnyújtott Renault Captur alapjaira épül. A modernebb platform és frissebb alkatrészek révén az európai változat jobban rugózik és kezesebben vezethető. Hátul csatolt hosszlengőkaros (torsion beam) futómű dolgozik – akárcsak a Capturben és a Clioban –, ami ugyan nem csúcstechnika, de ezek a testvérmodellek mégis osztályelső dinamikát kínálnak.

Bár rokonságban áll a spanyolországi Valladolidban készülő Capturral, az Arkanát a dél-koreai Busanban gyártják, ahol Samsung XM3 néven fut. (A Samsung Motors valóban az elektronikai óriáscég autóipari részlegeként indult, és bár ma már a Renault a fő tulajdonos, a Samsung még mindig rendelkezik kisebbségi részesedéssel.)
A motorválaszték eltér a platformtestvér Capturtól: kétféle hajtásláncot kínál az Arkana.
1.3 TCe mild-hibrid – 138 lóerős, négyhengeres, turbós benzinmotor – 12V-os enyhe hibrid rendszer, amely csak a segédberendezések működtetésére szolgál, ha a motor áll.
E-Tech Hybrid 145 (a tesztautó) – 1.6 literes, szívó négyhengeres benzinmotor – Két villanymotor: egy erősebb hajtómotor + egy kisebb, indítómotorként és generátorként funkcionál – Ötfokozatú, szinkronizálatlan váltó, tengelykapcsoló nélkül
A hajtás úgy indul, hogy a motor üresbe vált, így teljesen lekapcsolják az erőátvitelről – az autó mindig elektromosan indul el. A benzinmotor semleges állásban is tudja tölteni az akkumulátort, hogy legyen elég energia az elektromos induláshoz.
A váltásokat kutya(fogaskerék)-kapcsolók teszik lehetővé, szinkrongyűrűk nélkül. A kisebb villanymotor (starter-generátor) szabályozza a főtengely fordulatszámát, hogy a fogaskerekek illeszkedjenek, és a váltások zökkenőmentesek legyenek.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük