Pokoli időjárás tart felénk: ez vár ránk a héten

A HungaroMet legfrissebb előrejelzései szerint a hét végére fokozódó kánikulára kell számítani, és akár a 40 fokot is meghaladhatja a napi csúcshőmérséklet. Ennek oka egy hullámzó frontzóna előterében felgyorsuló melegáramlás, amely perzselő levegőt hoz Afrika felől. Szombatra már 25%-os eséllyel jósolják a 40 fok feletti extrém hőmérsékletet – ez már a legmagasabb figyelmeztetési fokozat előszobája.
AMI DURVA, EZZEL MÉG NINCS VÉGE:

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Valójában az sem segít sokat, hogy a vezetőülés miként próbálja összeszorítani a hátsó utasok lábait, amikor leállítod a motort: ekkor az ülés hátrafelé elcsúszik, majd újra visszatér az eredeti pozíciójába, amikor újra beindítod az autót (bár ez a működés kikapcsolható a Comfort menüben elrejtett beállítások között, ha elég mélyen kutatsz). Általános problémát jelent a hátsó lábtér szűkössége, de leginkább az, hogy a DAB-rádió országúti utazások alatt olyan gyakran veszítette el a jelet – ez 2025-ben már megbocsáthatatlan.
Habár élveztem a Quadrifoglio-val eltöltött időt – és sok nap boldogan vezettem pusztán a jókedv miatt –, végül frusztráltan álltam fel belőle. Idővel persze alkalmazkodtam az autó sajátosságaihoz, és rendben eljutottunk egymásig, de…
A végső döntésre akkor került sor, amikor egy régi ismerősöm megkérdezte, melyiket ajánlanám: egy egyéves BMW M3-at vagy egy ugyanolyan korú, 2024-es Giulia Quadrifogliót. A válasz előre látható volt, de logikus – és nem az Alfa nyert. Ez mindent elárul. Amikor ténylegesen vásárlásra kerül sor, az M3 simán veri, még ha fájó is belátni. Végül semmi sem változott. Számos dolgot szeretek – sőt imádok – az Alfa Giulia Quadrifoglióban, de a hátsó ülésen utazni… nem az egyik ezek közül.
Szülőknek, rokonoknak vagy bárkinek, aki hátul utazik, a Giulia nem túl élvezetes. A beszállás és kiszállás is gond, de a lábtér hiánya még ennél is fontosabb. Pedig az ülések zseniálisan tartanak – egy bizonyos testalkatig. A gyerekek imádják őket, a felnőttek, főleg ha magasak, kevésbé.

Kinek kell kombi autó, ha van egy Misano-kék Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio? Válasz: nekem nem. Az elmúlt hónapban sikerült az autóban elszállítanom egy garnitúra 19 colos VW Golf R kerekeket és két gumiabroncsot is. Bevallom, ehhez a hátsó ülések és a csomagtartó kombinált használata kellett, de mind elfért. Az autó egyben két macskát is elvitt az éves kötelező „10 000 mérföldes” állatorvosi vizsgálatra. Utálták.
Ami az autókultúrát illeti: egy átlagos családi autóban vagy egy nagy SUV-ban nem nagy különbség 30 vagy 40 psi abroncsnyomás között. De egy ilyen finomra hangolt versenyautónál, mint a Giulia Quadrifoglio, a gumiabroncsok nyomása kritikus, és könnyű elrontani. Ezt én is tapasztaltam.
A probléma az, hogy az Alfa gyári kézikönyve szerint az előírt nyomások túl magasak. Különböző nyomásértékekkel kísérletezve az elmúlt hónapokban rájöttem, hogy egy bizonyos beállítás még jobb vezethetőséget ad. Ha érdekel, itt vannak: elől 2,5 bar, hátul 2,2 bar. Régebbi paraméterekben: 36 psi elöl, 32 psi hátul.
Ez valamivel alacsonyabb az Alfa ajánlásánál, még két utassal az autóban is, nemhogy néggyel. De ha van egy Giulia QF-ed, hidd el – vagy legalább próbáld ki ezeket az értékeket – és nézd meg, milyen érzés. A rugózás ezzel önmagában teljesen átalakul.
Az utóbbi időben sok időt töltöttem azzal is, hogy megtaláljam a legjobb beállításokat az autó különböző dinamikus üzemmódjai között. Az A mód túl puha, „összegyűrhető”, és nem elég gyors, mert a gázpedál térkép gátolja a nyomaték áramlását. A Race mód viszont túlságosan kemény az angliai utakra. A D és N üzemmódokban sem szeretem a gázreakciót különösebben.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük