Tragédia: Újabb magyar hegymászó halt meg

Romániai magyar hegymászó vesztette életét a Himalájában! Romániai magyar hegymászó a világ negyedik legmagasabb csúcsa, a 8516 magas Lhoce megmászása közben vasárnap vesztette életét. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A Land Rover Defender Hard Top a népszerű SUV kereskedelmi változata, amelyet olyan vállalkozások számára terveztek, akiknek szükségük van terepjáró képességre, miközben egy prémium megjelenésű „reklámtáblaként” is szolgálhat a cégük számára.

A Hard Top kétféle karosszériaváltozatban érhető el: 90-es (rövid tengelytáv) és 110-es (hosszú tengelytáv), akárcsak a civil Defender SUV, de a 130-as, extra hosszú verzió nem érhető el a haszonjármű változatban, és az elérhető felszereltségi szintek is szűkebb választékot kínálnak.

Mindkét tengelytávhoz csak a D250 dízelmotor választható az alap S és a középkategóriás X-Dynamic SE felszereltségekhez, míg a legerősebb D350 motor kizárólag a csúcskategóriás X-Dynamic HSE verzióhoz elérhető. Az árak 57 000 font körül kezdődnek, és a legjobban felszerelt modelleknél 75 000 font fölé is emelkedhetnek.

Ez ugyan kevesebb, mint a személyszállító Defender SUV ára, de itt az utastér hátsó részét teljesen átalakították raktérré: az ülések, biztonsági övek és minden más, az utasokhoz kapcsolódó felszerelés el lett távolítva, helyükre pedig kemény műanyag burkolatú padló került. A burkolat a hátsó oldalsó csomagtérajtótól a két első ülés hátáig húzódik, ahol egy masszív elválasztófal választja el a raktér és az utastér területét.

Más versenytársak főként az egytonnás duplakabinos pick-upok közül kerülnek ki. Ezek jellemzően nagyobb teherbírást kínálnak, és bár a komfortérzetük sokat javult, luxusban nem veszik fel a versenyt a Defenderrel. Ugyanakkor a Ford Ranger, Toyota Hilux vagy Isuzu D-Max modellek hosszú extralistájuk és versenyképes áruk miatt szintén megfontolandó alternatívák.

Az úton a Land Rover Defender Hard Top éppúgy felkészült, mint az SUV. Kényelmes a vezetés, és bármit is cipel, legyen szó nehéz rakománnyal vagy anélkül, felülmúlja a bármilyen pick-up teherautót. A Defender valószínűleg azok számára a legjobb választás, akik a legkényelmesebb haszongépjárművet keresik. A kabin finomhangolása kiváló, az általunk vezetett autókban voltak némi nyikorgások a bulkhead-nél, de ez egyáltalán nem jelent problémát.

A nagyobb kerekek kicsit rázósabbá teszik a vezetést, de még így is alig nevezhető kényelmetlennek a Defender, és ha valaha vezettél klasszikus Land Rover Defender-t, a modern változat fényévekkel előrébb jár. Míg a régi autóban a vezetői helyzet szoros, és rászorít a vezetői ajtóra, az új Defender tágas, bár ha hozzáadod az opcionális ugróülést és lehajtod, előfordulhat, hogy a vezetői ülés egy kicsit szűkebb irányban.

Author: admin

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük