Jön a FALUSI nyugdíj! Ennyivel kapsz többet!

Az öregségi nyugdíj megállapítását a kérelmező lakóhelye szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatási szervként eljáró kormányhivataltól kell igényelni! Az öregségi nyugdíj igényt személyesen, postán és elektronikusan is be lehet nyújtani. MUTATJUK A RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
A Sanderóhoz most háromféle motor közül lehet választani. Az alap SCe 65 benzines motort 2022-ben kivonták a brit kínálatból, de a turbós TCe 90 és TCe 110 továbbra is elérhetők, és a TCe 100 Bi-Fuel is mutatja, hogy a Dacia továbbra is támogatja az LPG-t mint alternatív üzemanyagot (bár az iparági elektrifikációs törekvéseket figyelembe véve nehéz ezt hosszú távú stratégiának látni). A teljesítmény így 89 és 109 lóerő között mozog, a tesztelt TCe 90-es változat 89 lóerőt és 160 Nm nyomatékot nyújt – ez utóbbi hasznos 2100-as fordulatszámon jelentkezik. Elektromos verzió 2028-ra várható.
A 0–100 km/h-s gyorsulás a belépőmodellnél 11,7 másodperc (az egykori SCe 65-nél még 16,7 másodperc volt, ami szinte már komikus). A TCe 90 motorral érdemes 2000–4000/perc között tartani a fordulatszámot – alatta gyenge, felette pedig csak hangosabb lesz, anélkül hogy érdemben többet nyújtana. Ez egy tipikus, zörgősebb hangú háromhengeres motor – nem a legfinomabb járású, de váltások között vidáman pörög.
A kézi váltókar most rövidebb úton jár és kevésbé gumis érzetű, mint korábban. Bár nem a legpontosabb, de a Sandero árához képest teljesen elfogadható.
A Bi-Fuel verzióban a motor hasonlóan működik benzinüzemben, LPG-vel pedig egy kicsit élénkebb reakciójú, egyébként minden más gyakorlatilag ugyanaz.
A finomhangoltság persze nem éri el a legdrágább kisautók szintjét, de az ár sem – és őszintén szólva ez így rendben is van.
Leave a Comment