Ki gondolta volna? Így vetett véget életének Rékasi Károly!

Rékasi Károlynak elmondhatatlan kínokat kellett nap mint nap elviselnie.
A fájdalom és a tehetetlenség annyira elhatalmasodott rajta, hogy végül eljutott a legsötétebb gondolatig: véget vet mindennek, az életének. Nemcsak eljátszott a gondolattal – meg is tervezte. Tudta, mit fog csinálni, mikor és mivel. Már a szükséges eszközöket is beszerezte. Tudatos döntést hozott: el akart tűnni ebből a világból. Már nem tűnt félelmetesnek – sokkal inkább megváltásnak.
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Sokáig tartott, mire a Jaguar végre felismerte azt, amit német riválisai már régóta tudtak: egy nagy teljesítményű, nagyköbcentis benzines csúcsmodell jól mutat egy felsőkategóriás szedán kínálatában, de igazán a dízelek fogynak. Amikor 2005-ben először teszteltük a dízelmotoros Jaguar XJ-t, azon tűnődtünk, miért nem lépte meg ezt a gyártó korábban – a nyomatékos 2,7 literes V6-os motor ugyanis pont azt a simaságot és reakciókészséget nyújtotta, amit egy nagy Jaguar megkíván.
A legújabb XJ egy átdolgozott változatát kapta ennek a motornak, immár 3,0 literes hengerűrtartalommal. Míg ugyanez a motor a Jaguar XF-ben kétféle teljesítményszinten is elérhető, az XJ kizárólag a nagyobb, 271 lóerős és 600 Nm nyomatékú változatot kapja. És hacsak nem valaki rendszeresen az autópálya bal sávját célozza Németországban, ez bőven elegendőnek bizonyul.
Ez a dízelmotor óriási erőtartalékokat és kifinomultságot kínál – a kínálat legjobbja Matt Saunders
Tesztvezető szerkesztő

A valóságban mért 0–60 mérföld/órás gyorsulás 6,3 másodperc, de ez még alul is értékeli, milyen könnyedén gyorsul az autó a mindennapi közlekedésben. Például 110-ről 130 mérföld/órára mindössze 12,4 másodperc alatt gyorsul.
A korábbi, szívó 5,0 literes V8-ast időközben egy hatékonyabb, kompresszoros V6-os váltotta le, amely a Jaguar F-Type kínálatának is alapeleme. A 335 lóerős, 450 Nm nyomatékú motor 30 mérföld/gallon fogyasztást és 224 g/km szén-dioxid-kibocsátást kínál. A 0–60 mérföld/órás gyorsulás még ezzel is 6 másodpercen belül van, a végsebesség pedig 250 km/h. Minden remek tulajdonsága ellenére mégis a dízelmotor marad a legjobb választás.
A kínálat csúcsán – az extrém XJR modellt nem számítva – az 503 lóerős, kompresszoros V8-as áll, amely 625 Nm nyomatékot ad le 2500 és 5500 fordulat/perc között. Ez a hosszított tengelytávú XJ-t 4,7 másodperc alatt repíti 100 km/h-ra – gyorsabban, mint egy belépő szintű Porsche 911. Bár GPS-es méréssel nem teszteltük, érzésre teljesen hiteles a gyári adat. A végsebesség alapból 250 km/h-ra van korlátozva, de a Speed csomaggal ez 280 km/h-ra emelhető.
A ZF nyolcfokozatú automata váltó az egyetlen elérhető sebességváltó, és remek egyensúlyt teremt a megfelelő fokozat kiválasztása, az alacsony fordulatszám, az üzemanyag-fogyasztás és a kifinomultság között. Sport módban a váltó tovább tartja a sebességfokozatokat, a váltások gyorsabbak (bár kissé kevésbé simák). A kormány mögötti váltófülek aktiválják a manuális módot, és ha az autó Dynamic módban van, a váltó egészen a fordulatszám-határolóig tartja a fokozatot – bár még ilyenkor is hajlandó visszakapcsolni.
Az XJ fékrendszere kiválóan adagolható, legyen szó autópályás tempóról vagy városi araszolásról, és a féktávok is lenyűgözően rövidek.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük