Kiderült Dobrev Klára származása!

Dobrev Klára az elmúlt években a magyar politikai élet egyik legismertebb arcává vált, nemcsak hazai, hanem európai szinten is. Közgazdászként végzett Budapesten, majd jogi diplomát is szerzett. Már fiatalon aktívan részt vett nemzetközi diákprogramokban – gyakornoki tapasztalatot szerzett Indiában is. Az Európai Parlament alelnökévé választották. E pályaív azt sugallja: tudatosan készült közéleti szerepvállalásra. AZONBAN FÉNY DERÜLT SZÁRMAZÁSÁRA, AMI SOKAK SZERINT MINDENT MEGVÁLTOZTAT! MUTATJUK!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A frissítésnek köszönhetően a Symbioz 158 lóerős teljes hibrid rendszere erősebb és dinamikusabb lett, mint kissé gyengécske elődje. Most 0-62 mph-re 9,1 másodperc alatt gyorsul, és bármilyen sebességről is indulva jól érezhető a teljesítmény és a reakciókészség javulása.
Ne érts félre: soha nem volt kimondottan gyors – és nem is ez volt a célja. Ugyanakkor most sokkal komfortosabb a vezetési élmény, és könnyedén felveszi a versenyt olyan modellekkel, mint a Qashqai vagy a Niro hibrid változatai.
A Renault hibrid rendszere rendelkezik egy E-Save üzemmóddal, de ez nem az elektromos üzemmódot jelenti. Inkább akkor nyomod meg, ha fel akarsz készülni intenzív használatra, például autópályázásra vagy meredek hegyi úton való haladásra.
Ez a hajtáslánc nem igazán nyújt nagy élményt a hagyományos értelemben – nincs lehetőség a négyfokozatú automata váltó fokozatainak kézi váltására –, viszont azoknak tetszeni fog, akik csak „D”-be rakják a váltót, és feltekerik a rádiót. Ha engeded, hogy az autó egy visszafogott, nyugodt, hétköznapi tempóra álljon be, a hajtás egyszerűen háttérbe húzódik. Még akkor is, amikor a benzinmotor bekapcsol, csendes és sima marad a működés, és az átmenet az elektromos és a belső égésű motor között szinte észrevehetetlen. A fék fokozatosan adagolható, és a pedál természetes érzettel kezelhető.

A teljesítmény növekedése ellenére a teljes hibrid egység kevesebb CO2-t bocsát ki, 97 g/km-t, ami 25%-os béren kívüli juttatás adókulcsot jelent – ez 1%-kal kevesebb, mint korábban.
A belső égésű motort két elektromos motor támogatja, amelyek energiáját egy 1,4 kWh-s akkumulátor szolgáltatja, ami 0,14 kWh-val nagyobb, mint az előző modellben, így hosszabb ideig tudsz elektromos módban haladni. Ez csendesebb és gazdaságosabb utazást eredményez, különösen városi sebességnél; a Renault szerint az üzemanyag-fogyasztás 5%-kal csökkent.
Ha hosszabb ideig, megszakítás nélkül szeretnéd elektromos üzemmódban használni az autót, az E-save gomb megnyomásával akár 40%-át is megtarthatod az akkumulátor töltöttségének, amit később használhatsz fel.
A Renault újrakalibrálta a multimodális automata váltót a simább váltások érdekében, így az autó kevésbé rángat, mint az előző Symbioz hibrid, pontosabban reagál a gázpedálra – bár néha még mindig túl sokáig tart egy-egy fokozatban. A váltó programozása úgy van beállítva, hogy 30 mph fölött váltson elsőből másodikba, így ha 30 mph-s zónában haladsz, a motor hangosabb, mint szeretnéd. Ez viszont nem mindig gond, mert a városi használat során az autó sokat tölt elektromos módban.
Ha inkább a manuális váltó előnyeit szeretnéd, a Symbioz mild hibrid változata is elérhető. A 1,3 literes, turbós benzines motort egy váltóba épített elektromos motor támogatja, együtt 138 lóerőt adva.
Még gyorsításkor is meglepően finom a hajtáslánc, soha nem érződik lomha, és a legtöbb helyzethez elegendő erőt biztosít. Ugyanakkor úgy véljük, hogy család és csomagok társaságában már kezdhet küzdeni.
Ha ilyen célra szeretnéd használni a Symbiozt, inkább a teljes hibridet ajánljuk, mert a plusz teljesítmény miatt nem kell annyira dolgoznia a motornak, így az üzemanyag-fogyasztás is kedvezőbb lehet.
Ahogy korábban említettük, a mild hibrid az első kerekeket hajtja egy hatfokozatú manuális váltón keresztül. A váltás kicsit lágy és bizonytalan, de a kuplungpedál intuitív és pozitív érzésű, könnyen megszokható.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük