Kiderült, hogy miért hirtelen távozott, egy liftben a Pápa!

A világ megrendülten fogadta a hírt: hétfő reggel elhunyt Ferenc pápa, a katolikus egyház feje. A 88 éves egyházfő halálát a Vatikán hivatalosan is megerősítette. Kevin Farrell bíboros közleménye szerint a pápa április 21-én, reggel 7:35-kor hunyt el. Halála mély űrt hagy maga után a hívők szívében, akik az elmúlt évtizedben szeretettel és tisztelettel követték szolgálatát.
Mára KIDERÜLT, hogy mi az OKDA a váratlan eseménynek!
MUTATJUK A RÉSZLETEKET!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

A forradalmi külső alatt a Range Rover Evoque inkább egy evolúciós történet volt. Mivel ugyanazon a merseyside-i gyártósoron készült, mint a Freelander, a két autó architektúrája elválaszthatatlanul összekapcsolódott.
Az Evoque mérnöki megoldásai valóban sajátok voltak, de ha nem lett volna a Freelander kapcsolata, ami körülbelül 30%-ban érintette az architektúrát, nem lett volna Evoque sem.
A Range Rover körülbelül 100 kg-mal volt könnyebb a Freelanderhez képest, ami részben annak köszönhető, hogy sokkal rövidebb volt (4355 mm-es hosszal még a Volkswagen Golfnál is rövidebb), és részben annak, hogy szélesebb körben alkalmaztak alumíniumot, mind a karosszéria panelekben, mind a felfüggesztésben, valamint műanyagot a karosszériában.
Ez része volt egy nagyobb hatékonyságra irányuló törekvésnek, ahogyan az Evoque elektromos szervokormánya is, amit a felfüggesztéshez rögzítettek a karosszéria helyett, hogy javítsák a kormányzási érzést.
A Freelanderben használt 2,2 literes dízelmotort, ami számos Ford, Peugeot és Citroën modellben is megtalálható volt, két változatra cserélték az Ingenium 2,0 literes olajégető motorjaival.
Ha beindítod a korai 2,2 literes dízelt, meglepődve tapasztalod, hogy viszonylag csendes a járás üresjáratban. Az első finomság tekintetében a motor a Jaguar XF-ben alkalmazott motorjához hasonlóan éreztette magát.

Az Evoque 1815 kg-ot vontatva a 178 lóerős teljesítménye viszonylag szerény volt. A tesztpályán ez az erő és a 317 lb-ft nyomaték 9,5 másodperc alatt gyorsította 60 mph-ra az Evoque-ot, és 30-70 mph között is 9,5 másodperc alatt teljesítette a mérést. A maximális sebessége 124 mph volt. Ezek nem gyenge adatok.
Az Evoque a Land Rover Terrain Response rendszerét használta, amely nemcsak azt befolyásolta, hogyan reagálnak a hardverek és a stabilitási szoftverek különböző útviszonyokra, hanem azt is, hogy mennyi gázpedál mozgásra volt szükség a haladáshoz.
Ha ‘nincs program kiválasztva’ vagy ‘Dynamic’ módban hagytuk, mindkettő az úton történő vezetéshez volt optimalizálva, a válasz finom és sima volt. Az elinduláskor volt egy kis „kúszás”, de a lépés tiszta volt, és a hatfokozatú automata váltó finoman működött.
A sima haladás könnyen megvalósítható volt, mivel a váltó általában intelligensen váltott. Legjobb gazdaságosságát a Drive programban érte el, de néha kicsit zűrzavaros volt, ha több teljesítményt kértek tőle, mint amit várt.
A kormánykeréken váltófüleket is találhattunk, ha saját magunk szeretnénk dönteni – amit egy kicsit többször tettünk, mint ahogy vártuk volna.
Az 148 lóerős eD4 változat kétkerékhajtású modelleként volt elérhető.
Részben annak köszönhetően, hogy 75 kg-os súlycsökkentést ért el a négykerékhajtásos komponensek eltávolításával, a kétkerékhajtású Evoque csak 109 g/km szén-dioxidot bocsátott ki, és akár 67,3 mpg-t is elérhetett.
A másik elérhető motor a 237 lóerős 2,0 literes turbó benzinmotor volt, ami 4WD-vel és automatikus váltóval érkezett. Ez drámaian megváltoztatta az Evoque karakterét, kiemelve a feszes, agilis kezelhetőséget, amit igazi terepképesség egészített ki.
Csak néhány száz yard kellett ahhoz, hogy észrevegyük az Evoque leggyorsabb modelljének élénk tempóját és a motor tiszta pörgethetőségét.
A kabrió modellek csak automatikus váltóval voltak elérhetők, a legmagasabb teljesítményű dízel- vagy benzines motorokkal.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük