Kórházba került Zsolti!

Komoly jelzést kapott az élettől Gáspár Zsolti, amikor évekkel ezelőtt egy súlyos egészségügyi probléma miatt kórházba került. Nagyon lefogyott! MUTATJUK A DRÁMAI RÉSZLETEKET!
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Az új CMP padlólemez nemcsak 30 kilogrammal könnyebb elődjénél – amit a PSA a nagyobb arányban alkalmazott könnyűsúlyú anyagokkal indokol –, hanem már most készen áll teljesen elektromos hajtáslánc fogadására is, a belső égésű motorok mellett, amelyekkel a DS a piacra lépést kezdi. A DS 3 Crossback E-Tense változat például már akár idén a szalonokba kerülhet, 132 lóerős elektromotorral és 50 kWh-s akkumulátorcsomaggal, amely körülbelül 320 km-es hatótávot biztosít.
Addig is, a benzines kínálat kizárólag az 1,2 literes, háromhengeres turbómotorra épül, amely háromféle teljesítményszinttel érhető el: 99, 128 és 153 lóerővel. A két erősebb verzió nyolcfokozatú automata váltóval társul, míg az alapbenzines, valamint az egyetlen dízel – egy 1,5 literes, négyhengeres BlueHDi motor szerény teljesítménnyel, viszont a legalacsonyabb CO₂-kibocsátással – hatfokozatú kézi váltót kapott.
A meghajtás természetesen kizárólag az első tengelyre jut, MacPherson rugóstagos első futóművel, ám a hátsó felfüggesztés legalább független, többlengőkaros kialakítású, ami jót ígér a gördülési komfort szempontjából. Meglepő módon azonban semmilyen terepképességet nem kínál az autó, holott a PSA más modelljei ebben a szegmensben már rendelkeznek olyan kipörgésgátló rendszerekkel, amelyek fékvezérléssel és nyomatékosztással javítják a tapadást csúszós felületeken.
A rugózás tekintetében hagyományos tekercsrugókat és passzív lengéscsillapítókat alkalmaztak – ellentétben néhány konkurenssel, ahol magasabb felszereltségi szinten már adaptív lengéscsillapítók is elérhetők.
Ugyanakkor a DS több ponton is igyekszik alátámasztani a Crossback prémium mivoltát. A Drive Assist nevű új rendszer például olyan technológiát kínál, amely egyre gyakrabban csak a nagyobb luxusautókban fordul elő: 40 és 177 km/h között működik, és ötvözi az adaptív tempomatot az aktív sávtartással. A vezetőnek ugyanakkor végig a kormányon kell tartania a kezét.
Leave a Comment