Ma jelentették be: Meghalt a népszerű TV SZTÁRSÉF!

Felfoghatatlan veszteség érte a gasztronómia szerelmeseit: A konyhaművészet egyik legnagyobb alakja, örökre eltávozott közülünk. A hír, amelyet a TV osztott meg Facebook-oldalán, villámcsapásként sújtott le a rajongókra. A csatorna így búcsúzott:
A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!
—>> KÖVETKEZŐ OLDAL
Ez is érdekelhet:
Nem is olyan régen az Egyesült Királyságban elterjedtek voltak azok a nagyobb négyhengeres benzinmotorral szerelt családi autók, amelyek a volumenértékesítésben jeleskedtek. Általában meglehetősen zajosak és durvák voltak, azonban a CX-30 ettől eltér.
A Mazda 2,5 literes motorja, amelyet kétségtelenül segít a 24V-os hibrid rendszer, rendkívül simán és csendesen működik normál üzemelési körülmények között. Nincs semmiféle zűrzavar, amikor életre kel, vagy onnan, és a legkisebb durvább hangot csak nagyobb gázpedál-terhelésnél és a magas fordulatszámoknál tapasztalhatjuk, de egyébként nagyon jól viselkedik.
Azoknak a hozzáférhető nyomatékértékeknek és a mild-hybrid segítség hatásának köszönhetően a motor erőteljesen és tisztán húz, és nem tűnik úgy, mintha a fordulatoktól függne, hogy dolgozzon. Bár nem gyors, mindenképpen érződik, hogy az autó meglehetősen magabiztosan teljesít a fordulatszám-tartomány közepén, és egészen 5000 rpm-ig jól pörög, onnantól pedig jelentősen csökken. Furcsának tűnhet, de ez egy atmoszferikus benzinmotor, amiben érdemesebb rövidebben váltani.
A Mazda teljesítményre vonatkozó állításai különösen konzervatívak, 9,7 másodpercet mondanak a 0-100 km/h gyorsulásra. A leglassabb futásaink során (nedves felület, lemerült hibrid akkumulátor) egy másodperccel gyorsabb volt ennél; és a leggyorsabb futásnál közel két másodperccel gyorsabb.
Tehát amikor az autó optimális pozícióban van a válaszadásra, akkor ez biztosan nem egy lassú autó a maga kategóriájában. Azonban a 24V-os hibrid segítség csak rövid időszakokban biztosítja a legjobb tempót az autó számára, és hamar elhasználódik. Ráadásul kicsit bosszantó, hogy a Mazda nem biztosít külön műszereket a töltöttség és az elérhető „boost” szint nyomon követésére.
Leave a Comment