Március 27-től igényelhetik a nyugdíjasok!

Új lehetőség nyugdíjasoknak! Március 27-től nemcsak a gyermeket nevelő családok, hanem a vidéken élő nyugdíjasok is igénybe vehetik az otthonfelújítási támogatást. Nézzük, milyen feltételekkel pályázhatnak erre az anyagi segítségre!

A hír nem ért véget! Folytatáshoz használd a KÖVETKEZŐ OLDAL gombot!

—>> KÖVETKEZŐ OLDAL

Ez is érdekelhet:

Minden DS emblémával rendelkező nagy limuzinnal szemben magasak az elvárások a dizájn terén. Egy olyan autó, amely méltó utódja lehet az 1955-ös DS-nek, olyan bátorságot kellene tükrözzön, amelyet világszínvonalú eleganciával és kifinomultsággal ötvöz minden egyes részletében.
Kérdéses, hogy más korszakok, például a háború utáni szabadság, amelyekből az eredeti DS származott, képesek lettek volna létrehozni egy ilyen eredeti autót. Tehát vajon a DS 9 méltó-e ehhez a szinthez? Az említett magas mércét figyelembe véve valószínűleg nem – de itt egy kis szabadságot adunk neki. A hagyományos limuzin sziluettjével, és a Stellantis portfóliójában már széles körben használt hajtásláncokkal és technológiákkal világosan látszik, hogy egy olyan autóról van szó, amelynek céljai alacsonyabbak, mint híres elődjéé.
A rejtett ajtókilincsek egyre inkább elterjedtek a luxusautók dizájnjában. A DS 9 kilincsei automatikusan megjelennek, amikor a vezető közelében vagy a két méteren belül vagy, ha a kulcs a zsebedben van. Ha valamiért nem jelennek meg, csak nyomd meg őket, és visszaugranak.
Másrészt, mivel a DS 9-et úgy alakították ki, hogy megfeleljen Kína európai stílusú luxuslimuzin iránti keresletének is, érthető, hogy miért ennyire hagyományosak a 9-es ambíciói és formái.

Megérdemli, hogy elismerjük: nem csupán egy Peugeot 508, számos extra krómozott díszítéssel. A DS a Stellantis EMP2 platformját vette alapul és hosszabbította meg, hogy egy olyan autót hozzon létre, amely mindössze 50 mm-rel hosszabb, mint a BMW 5-ös sorozat, és 80 mm-rel hosszabb a 508 tengelytávjánál. A hátsó utastér „lounge” jellegűként van reklámozva – ezt hamarosan részletesebben is megvizsgáljuk –, és az autó zajcsökkentő rétegezett üvegezéssel, valamint egy olyan vázszerkezettel rendelkezik, amelyet a DS „hard-bonded”-nek nevez, hogy biztosítsa a szükséges extra merevséget, minimalizálva ezzel az utazási zajokat.
Három hajtásláncot kínálnak: egy belépő szintű, 1,6 literes turbós benzinmotort 221 lóerővel, és két alacsony szén-dioxid-kibocsátású, benzin-elektromos plug-in hibridet, amelyek 50 g/km alatti kibocsátással rendelkeznek. Mindkét elektromos változat az E-Tense nevet viseli; mindkettő ugyanazzal a Puretech négyhengeres benzinmotorral működik, mint a nem hibrid 9-es, és mindkettő az 11,9 kWh kapacitású lítium-ion akkumulátort használja, amit az autó hátsó ülései alatt helyeztek el.
A megfizethetőbb E-Tense 225 (amit mi is teszteltünk) elsőkerékhajtású, összesen 224 lóerő teljesítményű, és egy 107 lóerős, állandó mágneses szinkron villanymotort használ, amely az üzemanyagmotor és a nyolcfokozatú automata váltó között található. Az erősebb E-Tense 4×4 360 egy második hátsó, 113 lóerős villanymotort ad hozzá, négykerékhajtású, és összesen 359 lóerőt és 384 lb-ft nyomatékot biztosít.
A felfüggesztés szempontjából a 9 MacPherson rugóstagokkal dolgozik elöl, míg a hátsó tengelyen többlengőkaros rendszer csavarrugókkal és hagyományos stabilizátor rudakkal támogatja a súlyt – bár a DS Active Scan felfüggesztés alapfelszereltség a magasabb felszereltségű modelleknél. Az aktív felfüggesztés a hagyományos adaptív csillapítást ötvözi egy előrefelé néző kamerával és erős képfeldolgozóval, így a rendszer képes aktívan módosítani a rugóstagokat az autó előtt még nem tapasztalt környezeti hatások alapján. A tesztautónk alacsonyabb felszereltséggel rendelkezett, de opcióként elérhető volt.

Leave a Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük